FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo Jihlavu v Tipsport lize zdolat

B r n o - Čtyři účasti Znojma v Tipsport lize, čtyři zápasy s Jihlavou. Ani jednou se pak nepovedlo získat našemu týmu proti hráčům z Vysočiny bod. I ve čtvrtém pokusu byl úspěšnější soupeř, který nakonec zvítězil 4:1. Výsledek mohl vypadat úplně jinak, ale Znojmo zahodilo několik velkých šancí, které by konečnému skóre mohly dát příjemnější tvář. V sestavě se objevilo několik hráčů na zkoušku.

Tipsport liga, středa 8.1.2014
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  4:1  (2:0)
Branky: 11., 28. a 52. Mesanović, 78. Teplý - 60. Faouzi.
Rozhodčí: Jana Adámková – Ondřeji Pelikán, Robert Hájek.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Šourek, Mešanović (76. Marcin), Vaculík (C), Kliment, Marek, Kryštůfek, Kosak, Teplý, Šilinger, Harba (70. Karlik)
1.SC Znojmo FK: Hrubý (46. Doleček) – Mudra, Hudec,Hnaníček, Helísek – Lacko, Buchta – Gál Andrezly, Haurdić (C) (46. Crnkić), Majugić (46. Faouzi) – Jovičić (41. Vašíček)

S 60% novou zálohou a také útočníkem nastoupilo Znojmo k prvnímu zápasu přípravy. Na podhrot se postavila čerstvá posila Anes Haurdić a po krajích se proháněli Abid Mujagić a Peter Gál Andrezly. Na hrotu se pak představil vysoký Miloš Jovović. Hra začala navzdory prvnímu utkání po přestávce poměrně svižně. Náš tým se snažil hodně kombinovat, už v jedenácté minutě ho totiž zaskočil první inkasovaný gól. Za obranu si v jedenácté minutě naběhl Muris Mesanović a načal tak svůj střelecký účet. Vyrovnat mohl záhy Helísek, ztroskotal ovšem na brankáři Hanušovi.

Hra se vedla poměrně ve vyrovnaném duchu. Na naší straně však bylo vidět, že v týmu je několik nových hráčů a souhra byla občas nepřesná. Podruhé se skóre měnilo ze standardní situace. Při závaru v pokutovém území Znojma se nejlépe zorientoval Muris Mesanovič a rozvlnil podruhé síť. Po této brance se Znojmo dostalo trochu do útlumu a Jihlava nadále hrozila obzvláště centry za obranu. V 41. minutě přišla nešťastná chvíle pro Jovičiće, který musel kvůli zranění střídat.

Do druhé půle nahradili Haurdiće, Mujagiće a Hrubého Crnkić, Faouzi a Doleček. Svěřenci trenéra Kalvody vrhli své síly do útoku, jenže v 52. minutě přišla ledová sprcha v podobě dokonání hattricku Murise Mesanoviće. Přesto náš tým nesložil zbraně a po spolupráci s Crnkićem dokázal v 60. minutě snížit Bourenane Faouzi. Po něm měl dobrou možnost na skórování i Vašíček v 73. minutě ale hlavičkoval pouze do prostoru brankáře Hanuše a posléze poslal svoji druhou hlavičku těsně vedle tyče.

Definitivně se o vítězství Jihlavy rozhodlo v 78. minutě, kdy Jakub Teplý docílil kuriózní branky a Vysočina tak měla zpět opět pohodlný náskok. V závěru se však ještě musela hodně zapotit. Dvě obrovské šance měl v závěru Crnkić, ale ani jednou proti brankáři Hanušovi neuspěl.