FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Doma opět s čistým kontem devatenáctka přehrála Hlučín

Doma opět s čistým kontem devatenáctka přehrála Hlučín Z n o j m o - Na podzim se i přes některé dobře odehrané zápasy devatenáctce nedařilo sbírat výhry, jaro je zatím přesným opakem. I ve třetím jarním utkání svěřenci trenérů Havlíka a Adamova uspěli. Opět to pak bylo s čistým kontem. Pomyslný duel o šest bodů jsme gólově rozhodli ve druhé půli, když se hned na jejím počátku prosadil Řepa, na konci utkání pak přidal pojistku Durda.

 
 
20.kolo, neděle 7.4.2024
1.SC Znojmo-mládež, spolek - FC Hlučín  2:0  (0:0)
Branky: 46. Řepa, 89. Durda.
ŽK: O. Čížek, J. Krištof - Konvičný, Chung.
Rozhodčí: Kříž - Landsman, Kučera.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Koukal, T. Drozd, O. Čížek (c), Bernát, Rolník, Prycl, Pet. Šuba, Řepa (90+2. Pelán Durda, Dzhuhan (79. J. Krištof).
FC Hlučín: Michalík - Hořínek, Pončík, Krakovka (46. Chung), Woznica - Konvičný, Vozník - Fukan, Kwašný, Holek (66. Kalafut) - Kuneta.

Komentář k zápasu

Už na začátku dubna si mohly oba týmy nezvykle užít letní počasí, teploty sahaly daleko přes dvacítku, devadesát minut tak bylo náročnějších. Pracovitost, zdravá agresivita, pevná obrana a kompaktnost, těmito aspekty se naši borci snaží dlouhodobě prezentovat a přináší to Znojmu na jaře úspěch. Výjimkou nebyl ani zápas proti Hlučínu. K dlouhodobě zraněnému útočníkovi Filipu Štěpánkovi se bohužel přidal David Žižka, který utkání sledoval s berlemi na tribuně. Jeho parťáci na hřišti mu však dělali radost, byť skončila první půle bez branek. „Aktivní vstup do zápasu jsme nedokázali přenést do koncovky, kde jsme výborně zahrané rohové kopy, závarové situace a střelbu zpoza velkého vápna nedohráli do gólu,“ popisoval trenér František Havlík.

Nevyužité možnosti nás mohly později přijít draho, jelikož se i soupeř dostal do hry a svůj um musel ukázat brankář Kuba Ryšavý, když vytáhl v závěru půle klíčový zákrok. „Postupem času se hra vyrovnala, kdy nám soupeř dělal velké problémy otáčením těžiště hry a diagonálními míči přes naši pravou stranu, kde jsme propadávali. Přesně po takové situaci měl soupeř největší šanci zápasu, kdy nás před koncem 1. poločasu podržel výborným zákrokem Kuba Ryšavý. To považuji za jeden z klíčových momentů utkání, ten další pak přišel hned na začátku 2. poločasu.“

To se totiž krásnou individuální akcí prosadil David Řepa, udělal z hlučínské obrany statisty a gólem potvrdil svoje nadstandardní výkony. Vedoucí gól byl tím potřebným kořením, zbytek utkání už jsme si poměrně v klidu kontrolovali a v závěru přidali ještě druhou gólovou radost. Petr Šuba vyslal za obranu Filipa Durdu, který si obhozením poradil s gólmanem. „Výborná odpověď na prohru ve Zlíně, týmový projev a výkon, organizace hry – pak mohou opět vystoupit i nadstandardní individuální výkony - jak v defenzivní, tak v ofenzivní části hry,“ pochvaloval si kouč. Z pěti jarních utkání jsme získali dvanáct bodů, start do jara se tak dá bez diskuzí hodnotit jako povedený. Ve čtyřech utkáních jsme navíc dokázali udržet čisté konto. Aktuálně to znamená krásnou osmou pozici, tabulka je však od sedmého do čtrnáctého místa velmi vyrovnaná. Vzhledem k situaci v 1. Dorostenecké lize, si tak nemohou být jisté záchranou ani týmy od 14. příčky výše. Právě proto byla výhra nad Hlučínem velmi důležitá. Právě on je nyní třetí od konce. V dalším utkání míříme na půdu B-týmu Zbrojovky Brno, takže nás čeká pořádná řehole.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Aktivní vstup do zápasu jsme nedokázali přenést do koncovky, kde jsme výborně zahrané rohové kopy, závarové situace a střelbu zpoza velkého vápna nedohráli do gólu. Postupem času se hra vyrovnala, kdy nám soupeř dělal velké problémy otáčením těžiště hry a diagonálními míči přes naši pravou stranu, kde jsme propadávali. Přesně po takové situaci měl soupeř největší šanci zápasu, kdy nás před koncem 1. poločasu podržel výborným zákrokem Kuba Ryšavý. To považuji za jeden z klíčových momentů utkání.

Ten další pak přišel hned na začátku 2. poločasu, kdy se po krásné individuální akci prosadil David Řepa. Zápas jsme pak kontrolovaným poctivým výkonem dovedli do vítězného konce, kdy nám ještě před koncem přidal pojistku Filip Durda. Výborná odpověď na prohru ve Zlíně, týmový projev a výkon, organizace hry – pak mohou opět vystoupit i nadstandardní individuální výkony - jak v defenzivní, tak v ofenzivní části hry.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies