FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

U19: Dva slepené góly soupeře nám sebraly naději na body

U19: Dva slepené góly soupeře nám sebraly naději na body Z n o j m o - Jaké počasí, takový výsledek. I tak bychom mohli pojmenovat upršený zápas devatenáctky proti béčku Sigmy Olomouc. Ale také bychom říct, že výsledek 0:3 je vzhledem k vývoji utkání poměrně krutý. Naši kluci totiž rozhodně nesehráli s Hanáky špatnou partii.

 
 
26. (Čafka), neděle 14.5.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - SK Sigma Olomouc B  0:3  (0:3)
Branky: 60. a 88. Špangr, 63. Hapal.
ŽK: A. Ryška, O. Čížek, P. Železný – Huňa, Vaculík.
Rozhodčí: Fabeš – Nápravník, Urban.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - T. Navrátil, Marek Krontorád, A. Ryška (c), Pav. Šuba, Martin Krontorád, P. Železný, Durda, Bartoněk, Bakaj, O. Čížek.
SK Sigma Olomouc B: Král – Holec, Huňa (79. Chudoba), Vaculík (c), Foukal (72. Dvořák), Skalský (88. Šembera), Stryk (72. Slatinský), Špangr, Hapal, Páviš, Táborský.

Komentář k zápasu

Pro ty, kteří navštěvují zápasy našeho staršího dorostu pravidelně, to mohl být netradiční pohled. Na Adama Ryšku na hrotu útoku si už možná zvykli, na pozici stopera se ale nově objevil Pavel Šuba, který je jinak ofenzivním hráčem. Zajímavý tah našeho trenérského štábu, ke kterému sáhli i kvůli kurióznímu zranění mladého stopera Petra Schwarze.

Proti Sigmě jsme odehráli velice solidní první poločas, a když jsme se nadechovali ve druhém dějství k úderu, paradoxně jsme inkasovali dva slepené góly. „Utkání mělo tempo, emoce, byly k vidění nebezpečné situace v obou vápnech. Paradoxem je, že jsme inkasovali branku ve fázi, kdy jsme hráli naši nejlepší pasáž v utkání. Soupeř ale prokázal kvalitu ve finální fázi, kdy dokázal potrestat opakované chyby při dostupování hráčů a prací s prostorem na naší pravé straně hřiště,“ komentoval trenér František Havlík.

My jsme takové štěstí ve finálce neměli. Ryšku vychytal gólman Král a individuální akci Železného nedokázali korunovat do poloprázdné brány Durda a Marek Krontorád. „Soupeře jsme potrestat nedokázali – to už je otázkou individuální kvality hráčů na jednotlivých postech. Po tomto utkání určitě nebudu hráče kritizovat – naopak chci, aby měli kluci motivaci do další práce, protože přesně takovými zápasy hráči rostou,“ říká kouč. Jeho svěřence teď čeká delší pauza, víkendové utkání se Zbrojovkou Brno totiž bylo přeloženo na středu 31. května. V tabulce se aktuálně nacházíme na 11. pozici již delší dobu s jistotou záchrany.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Prohra v domácím prostředí o 3 góly nás hodně mrzí. Ze zápasu ale určitě odcházíme se vztyčenou hlavou, protože si dovolím tvrdit, že jsme byli olomoucké Sigmě velmi důstojným soupeřem. Utkání mělo tempo, emoce, byly k vidění nebezpečné situace v obou vápnech. Paradoxem je, že jsme inkasovali branku ve fázi, kdy jsme hráli naši nejlepší pasáž v utkání. Soupeř ale prokázal kvalitu ve finální fázi, kdy dokázal potrestat opakované chyby při dostupování hráčů a prací s prostorem na naší pravé straně hřiště. My jsme pak tytéž situace ve vápně soupeře potrestat nedokázali – to už je otázkou individuální kvality hráčů na jednotlivých postech. Po tomto utkání tedy určitě nebudu hráče kritizovat – naopak chci, aby měli kluci motivaci do další práce, protože přesně takovými zápasy hráči rostou.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies