FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

U16: Otočka v Kroměříži a tři body

U16: Otočka v Kroměříži a tři body K r o m ě ř í ž / Z n o j m o - První vítězství v sezóně se připsali hráči naší U16 poslední srpnový víkend. Bylo to na půdě těžkého soupeře - Kroměříže.

 
 
4.kolo, sobota 27.8.2022
SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  1:2  (1:2)
Branka: 20. Sukup - 34. Matula, 41. Schwarz.
ŽK: Prycl, Vala (oba ZNO).
Rozhodčí: Rochovanský - Bartoň, Dostálek.
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Čečatka - Olejníček (46. Dokoupil), Stabilini, Ďurkáč (54. Panzar), Bujor, Avramov (c), Sedlák, Knapík, Štolfa, Stiskal, Sukup.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Lössl - Brzobohatý (37. Kurdějovský), Paul, N. Škopek, Peca (72. Vala), Buchta, Matula, P. Čížek (72. M. Minařík), Schwarz (c), Prycl, Šlapák (66. Souček).

Komentář k zápasu

Domácí se sice dostali do vedení jako první, když se trefil ve 20. minutě Sukup. Ještě do přestávky jsme však dokázali přispěchat s odpovědí. „Do tohoto utkání jsme se snažili navázat na druhý poločas předchozího zápasu s Třebíčí, což se nám na chvíli podařilo. Soupeře jsme dostali pod tlak standartními situacemi, ale tlak jsme nezúročili. Následně iniciativu přebral soupeř a proměnil volný přímý kop, kdy po sérii zákroků brankáře doráželi hráči soupeře osamoceni před bránou. Na tento gól jsme dokázali odpovědět rychlým protiútokem, ve kterém se ocitl Matula a proměnil. V závěru půle se nám podařilo využít jednu ze sérií standartních situací, kde si na zadní tyč naběhl Schwarz a proměnil hlavou,“ popisoval první půli trenér Patrik Korčák.

V druhé půli už se skóre neměnilo. Obě strany měly nadějné možnosti, ty ale zůstaly nevyužity. „Soupeře jsme nutili k nákopům a s vysokým napadáním měl problém. Z toho pramenilo několik šancí kde jsme se ocitli několikrát před brankářem, ale opět nás trápila koncovka. Soupeři jsme umožnili se dostat do šancí jen po jeho nákopech a našich zbytečných faulech, kterých bylo poměrně mnoho. Kde jsme i u jedné situace měli štěstí a soupeř nastřelil břevno a z dorážky tyč,“ oddechl si kouč.

Ohlasy

Patrik Korčák (trenér Znojma): V zápase jsme se snažili navázat na výkon z druhé půle předchozího zápasu s Třebíčí, což se nám na chvíli podařilo, soupeře jsme dostali pod tlak, který jsme ale nezúročili. Iniciativu pak přebral soupeř a z přímého kopu se dostal do vedení. Dokázali jsme však rychle reagovat a do přestávky skóre otočili. V druhé půli jsme nutili soupeře k nákopům a měl problémy s vysokým napadáním. Z toho pramenilo několik šancí, kde jsme se ocitli několikrát před brankářem, ale opět nás trápila koncovka. Domácím jsme umožnili se dostat do šancí jen po jeho nákopech a našich zbytečných faulech, kterých bylo poměrně dost. Kde jsme i u jedné situace měli štěstí a soupeř nastřelil břevno a z dorážky tyč. Celkově musím hráče pochválit za výborný nástup do druhé půle a reakci na dosavadní vývoj hry. Nasazení nejen hráčů v základní sestavě, ale i hráčů co šli z lavičky a předvedli o poznání lepší výkony než v předešlých utkáních. Na čem musíme zapracovat, je řešení finální fáze hry, tam musíme být mnohem produktivnější. Vyzdvihl bych brankáře Marka Lössla, který chytal vůbec první utkání v divizi a přes velkou počáteční nervozitu se s tím dokázal poprat.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies