8.kolo, sobota 24.9.2022
FC Chotěboř - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  5:1  (3:1)

František Havlík (trenér Znojma): Důrazná hra a dlouhé nákopy – na to byli hráči připravováni před zápasem – vzhledem ke způsobu hry domácího týmu a menšímu rozměru umělé trávy, na které se utkání hrálo. Ve 3. minutě pak inkasujeme branku po nákopu z hloubky soupeřovy poloviny, kdy necháme míč dopadnout několikrát na zem - mezi našimi stopery zakončuje z prostoru penalty domácí útočník. Poté jsme na míči, 30 minut jsme aktivnější, tvoříme hru, ale inkasujeme po jednoduše řešitelném nákopu do malého vápna – 2:0. Když se pak opět srovnáme a Filip Štěpánek individuální akcí sníží ve 44. minutě na 2:1, tak si ještě do konce poločasu necháme dát gól na 3:1, kdy Bartoněk s Bernátem uspořádají na středu hřiště den otevřených dveří. Druhý poločas jsme šli do rozestavení 3-4-3, klukům nemohu upřít snahu, ale prostě chyběla kvalita. Někteří hráči navíc řešili akce zbytečně individuálně, což je pro soupeře v defenzivním postavení na menším hřišti to nejlepší, co pro něj můžete udělat. Zasloužená výhra domácího týmu – jeho hráči chtěli víc – měli větší touhu vyhrát, ochotu podstupovat souboje a pracovat pro tým. Pro naše kluky to sice nebylo jednoduché – děláte hru, jste na míči, ale prohráváte doslova z ničeho o 2 góly – to je ale neomlouvá. V nekomfortní zóně se odkrývají charaktery hráčů – a většina z nich propadla jak po stránce fotbalové, tak morální a charakterové.