SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.

Skvěle! Sedmnáctka vyhrála venku podruhé v řadě

Skvěle! Sedmnáctka vyhrála venku podruhé v řadě D a r k o v i č k y / Z n o j m o - Jak může být fotbal vrtkavý. U19 vyhrála první zápas sezóny a teď se trápí, sedmnáctka schytala naopak v úvodu debakl od Baníku a nyní slaví dvě výhry v řadě. Ta druhá přišla přišla proti Hlučínu. Už v první půli jsme se dostali do vedení 2:0, což byl dobrý základ pro pozdější plný počet bodů.

1.kolo, středa 24.8.2022
FC Hlučín - 1.SC Znojmo-mládež  1:3  (0:2)
Branka: 50. Kotík - 16. a 39. Štěpánek, 79. Chvátal.
ŽK: Špalek - Matajs.
Rozhodčí: Janeček - Broskevič, Godfryd.
FC Hlučín: Žila - Komárek, Cigán (33. Sněhota), Pupík (46. Habr), Kwašný (c), Kotík (82. J. Kiša), Špalek, Baďura (46. Novotný), Woznica, Vozník, Holek (70. O. Kiša).
1.SC Znojmo-mládež: R. Krištof - Š. Kříž, Řepa (70. Loveček), Malina, Pelán, Prycl, J. Krištof (49. Kuřák), F. Štěpánek, Chvátal (c), Rolník, Matajs (75. Paul).

Dva venkovní zápasy, dvě výhry, v kabině U17 může vládnout velká spokojenost. V Darkovičkách jsme měli proti Hlučínu dobrý vstup do utkání. V 16. minutě se po samostatném úniku trefil Filip Štěpánek. Soupeř s odpovědí nechtěl čekat. Brankář Roman Krištof ale tým podržel a dvakrát domácím selhala mířidla. Když pak Jirka Kryštof našel v závěru poločase na první tyči opět Štěpánka, šli jsme do kabiny za příjemného vedení 2:0. Štěpánek potvrdil velmi dobrou formu z minulé sezóny, ve třech zápasech za sedmnáctku si připsal už třetí gól.

Na začátku druhé půle jsme si ale zahrávali. „Vstup do druhé půle jsme měli velmi špatný, ač jsme v kabině mluvili o tom, že musíme chytit úvod. Soupeř po několika našich chybách brzy snížil a dále tlačil, ale postupem času jsme hru dorovnali a zklidnili,“ popisoval trenér Miroslav Paul. Jak bylo zmíněno, soupeř v úvodu druhé půle snížil, V 50. minutě dal naději Hlučínu Kotík. Až do 79. minuty jsme tak byli jako na trní, to se prosadil po rohovém kopu kapitán Rosťa Chvátal.

Miroslav Paul (trenér Znojma): Byli jsme vysoce produktivní. Měli jsme čtyři šance a dali jsme tři branky, což mluví za vše. V určité části první půle a na začátku druhého poločasu jsme měli velmi hluché pasáže a bránili jsme se, ale závěr jsme zase naopak zvládli mnohem klidněji než v Porubě.