FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Nepříznivá série pokračuje, devatenáctka podlehla Opavě

Nepříznivá série pokračuje, devatenáctka podlehla Opavě Z n o j m o - Devatenáctka bohužel neprožívá šťastné období. Delší čas čeká na bodový přísun a tuto situaci chtěla změnit v zápase s Opavou. Domácí zápas však podle představ nevyšel, hosté se ujali ve první půli těsného vedení, která se nám nepovedlo dorovnat. Soupeř naopak své skóre ještě navýšil.

 
 
10.kolo, neděle 9.10.2022
1.SC Znojmo-mládež, spolek - Slezský fotbalový club Opava  0:4  (0:1)
Branky: 26., 61. a 89. Hranoš, 87. Vladař.
ŽK: A. Ryška, P. Železný (oba ZNO).
Rozhodčí: Dorotík - Bělák, Rehberger.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: J. Ryšavý - Navrátil, Marek Krontorád, Valášek, A. Ryška (c), Pav. Šuba, Martin Krontorád, P. Železný (82. V. Koukal), Durda (61. Štola), Bakaj (63. Dúcký), O. Čížek.
Slezský fotbalový club Opava: Thimel - Wehowský, Buchta, Pejša, (c), Hranoš, Šrek, Blatný, Krömer (82. Kokeš), Cileček, Vladař, Hendrych (66. Kovárník).

Komentář k zápasu

I v tomto duelu se podařilo jít soupeři do vedení jako prvnímu, od čehož se vše odvíjelo. Ve 26. minutě se prosadil Hranoš a načal tako svoji cestu za hattrickem. Úvodní gól Opavy nás ale k zemi neposlal a snažili jsme se o vyrovnání. „Především ve 2. poločase jsme za stavu 0:1 srovnali krok a tlačili se za vyrovnáním. Tady je ovšem aspekt, který je naším obrovským problémem – koncovka. Soupeř na této úrovni vám povolí pouze omezené množství šancí, takže platilo klasické, nedáš-dostaneš, aneb Bakaj břevno-hosté gól,“ popsal náš trenér František Havlík.

Klíčovou pojistku přidali Slezané v 61. minutě, závěrečné minuty už byly tradičně o tom, zda se nám z risku a nějakého nákopu povede snížit a ještě zápas zdramatizovat. To se však nestalo a Opavští z dvou brejků skórovali. „85 minut hrajeme tempo fotbal, a přestože se nedaří, tak dřeme, máme touhu dát gól a pak si necháme dát v posledních minutách 2 góly ze situací, které střídající hráče takzvaně vysvléknou donaha (deficit rychlostní, práce s prostorem, prohrané souboje v klíčovém prostoru našeho velkého vápna), takže utkání skončí 0:4,“ smutně konstatoval a naťukl tak to, že klíčoví hráči hledají formu. „Je třeba říct, že v naší současné formě, kdy je na hráčích vidět „deka“ z několika prohraných utkání po sobě, jsme na soupeře prostě nestačili.“

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Prohra 0:4 v domácím prostředí mě hodně mrzí a štve zároveň. Jedním z aspektů byla kvalita soupeře, druhým aspektem, který je naším velkým problémem, je koncovka. Dále je to ztráta a sebevědomí našich klíčových hráčů. S čímž souvisí to, že nemáme tak široký a kvalitní kádr, abychom byli schopni výpadky těchto hráčů nahradit, což se projevilo na konci zápasu.

David Sedlář (asistent trenéra Opavy): Utkání ve Znojmě jsme velmi dobře začali a brzy se ujali vedení. Poté ale naše hra postrádala přesnost a odvahu. Ve druhém poločase kluci působili sebevědomým dojmem a jednoznačně zápas rozhodli. Mohli jsme si tak dovolit vystřídat a dát do hry všechny kluky ze soupisky, za což jsme rádi.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies