FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Juniorka vybojovala v deštivých Jevišovicích proti Teplicím bod, ostrými pálil Bogner

Juniorka vybojovala v deštivých Jevišovicích proti Teplicím bod, ostrými pálil Bogner J e v i š o v i c e - 29. únor nepřipravil pro oba účastníky duelu Znojmo - Teplice zrovna příznivé počasí. S velmi sychravým a deštivým počasím se však oba týmy vypořádaly skvěle a hrál se fotbal ve velice solidním tempu. Ústřední postavou se stal Patrik Bogner, který nás nejprve dostal v první půli do vedení a v druhém poločasu nakonec svoji druhou trefou zařídil bod za remízu 2:2.

(UMT Jevišovice), pondělí 29.2.2016
1.SC Znojmo FK - FK Teplice  2:2  (1:1)
Branky: 19. Bogner, 70. Bogner – 36. Pecháček, 55. Richter
ŽK: 36. Bogner, 49. Z. Hříbek, 52. Alaca – 43. Svoboda, 75. Richter
Rozhodčí: Adámková – Hájek, Hanáková.
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Pelán, Bělíček, Hříbek, Alaca, Nehyba (c), Fukal (71. Yilmaz), Stáňa, Landšperský (46. J. Kříž), Stehlík, Bogner
FK Teplice: Skalák – Berešík (72. Kučera), Dimitrovski, Svoboda, Richter (c), Chukwuma, Bílek, Martirosyan (56. Krsic), Šup, Pecháček, Novotný

Za nevlídného počasí vstoupil lépe do utkání papírový favorit z Teplic. Ovšem aktivní úvod mu žádnou šanci nepřinesl a Znojmo postupně hru vyrovnalo. Nicméně v 15. minutě museli domácí se zatajeným dechem sledovat, jak po rohovém kopu jen těsně míjí bránu Novotný. Je zajímavostí, že tento hráč byl ve Znojmě v zimě na zkoušce. Jihomoravané rychle kontrovali a byla to opravdu velká šance. Alaca se prokličkoval přes tři hráče na rohu vápna a vybídl ke gólu Landšperského, proti jeho střele se musel Skalák vyznamenat.

Znojmo přebíralo otěže utkání. Vzápětí si naběhl na centr Patrik Bogner a koníčkem poslal svůj tým do vedení. Dlouhou dobu se poté nic podstatného nedělo. V 35. minutě ovšem přišlo jako blesk z čistého nebe vyrovnání. Martin Berešík zahrával standarku a nepříjemný centr nakonec skončil až v bráně. Vedení domácím mohl v závěru půle vrátit Stehlík, ale jeho hlavička z dobré pozice šla pouze do brankáře.

Druhé dějství pro svěřence trenéra Romana Vojvodíka nazačalo šťastně. V 55. minutě sice Konvalina předvedl dobrý zákrok proti přízemní střele zpoza vápna, na dorážku úplně volného Daniela Richtra však již nestačil. Znojmo se pak dlouho nemohlo prokousat k nějakému ohrožení teplické brány. Klaplo to ze strany domácích až v 70. minutě. Stáňa využil chybné rozehrávky soupeře a jeho pas na přední tyči zužitkoval ve svůj druhý gól utkání Patrik Bogner.

Oba týmy chtěly v závěru strhnout vedení na svoji stranu. Konvalina musel ukázat reflex proti nepříjemnému střílenému centru ze standardky. Stejný postřeh pak musel předvést i o chvíli později na Krsicovu tečovanou střele. Zahanbit se nenechal ani teplický gólman Skalák, který vytáhl parádní zákrok proti halfvoleji Alacy. I kvůli skvělým zásahům brankářů tak nakonec zůstalo skóre na z obou stran zasloužených 2:2.