Juniorka nenašla na Třinec recept a zůstala doma bez bodu

Z n o j m o - Juniorka nenavázala na předchozí domácí výhru a s posílenou sestavou Třince si nevěděla rady. Hosté byli po celý zápas lepším týmem a byť snižující gól Romana Nehyby v závěru první půle znamenal zdramatizovaní, Slezané si vzít výhru nenechali. V druhém dějství přidali další dvě branky a to ještě Jiří Doleček ještě několik šancí pochytal.

 
 
8.kolo, neděle 13.9.2015
1.SC Znojmo FK - FK Fotbal Třinec  1:4  (1:2)
Branky: 44. Nehyba – 6. a 78. Kučera, 84. Čelůstka, 27. Zimka,
ŽK: 60. Smiljanić (ZNO) – 34. Zimka (TRI), 39. Černý (TRI)
Rozhodčí: Marek – Kotík, Antoníček
1.SC Znojmo FK: Doleček – Hříbek (c), Pokorný, Zezula, Morong (81. Dědič) – Nehyba, Lapeš (81. Kozynets), Alaca (55. Sokol), Smiljanić – Yilmaz, Bogner (46. Slavík).
FK Fotbal Třinec: Orawski – Šenk, Čelůstka, Kučera (c), Foitzik (85. Lanc), Zimka (60. Králíček), Tomeček, Knötig, Martynek (76. Kalfas), Latocha (70. Pustka), Černý.

Komentář k zápasu

Třinec na jih Moravy přijel s velice silnou sestavou. A od úvodu se snažil diktovat tempo. Ve třetí minutě se k nebezpečné střele dostal Černý, Doleček byl ale připravený. V šesté minutě už byl ale krátký na teč Petera Kučery.

Hosté byli lepším týmem a v 19. minutě mohli přidat druhou branku. Černý však z dobré pozice mířil pouze vedle brány. Znojmo se dostalo k prvnímu vážnějšímu ohrožení soupeřovy brány po šanci Yilmaze, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem.

Slezany to však z pohody nevyvedlo a skórovali z kuriózní situace. Pavel Zimka vyslal směr brána přetažený centr, přičemž Doleček vyrazil míč do břevna, od kterého pak zaplula lopta k překvapení všech do sítě.

Znojmu se však povedlo ještě v závěru první půli snížit. Po pěkné kombinaci využil přihrávku Alacy Roman Nehyba a zařídil tak pro druhé dějství ještě drama.

Ovšem i další část měli většinu času pod palcem hosté. V permanenci tak byl především Doleček, který musel několikrát sáhnout ke skvělému zákroku. V 63. minutě se například vyznamenal proti střele Martynka.

Jihomoravané se probíjeli do zajímavých možností jen velice těžko. Naopak soupeř přidal v 78. a 84. minutě definitvní pojistky. Nejprve došlo po rohu k prodloužení na zadní tyč, kde byl Peter Kučera naprosto osamocený. Při druhé situaci předvedl Doleček skvělý zákrok, ale z dorážky se prosadil Marek Čelůstka.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin