Zbytečné chyby, zmařené šance. Hradec trestal ze standardek

Zbytečné chyby, zmařené šance. Hradec trestal ze standardek H r a d e c K r á l o v é - Přípravný zápas s Hradcem Králové byl v lecčems podobný jako duel s Libercem minulý týden. I tentokrát jsme prohráli 0:4, což vypadá na pohled jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Domácí neměli převahu, ovšem dokázali potrestat naše chyby. Opět nás pak také trápila koncovka, ani jednu z velkých šancí jsme nedokázali proměnit.

příprava, sobota 31.1.2015
FC Hradec Králové - 1.SC Znojmo FK  4:0  (3.0)
Branky: 31., 44. Dvořák, 34. Halilović, 78. Plašil
Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Hock
FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Chleboun (46. Rolko), Plašil, Mareš – Černý (46. Janoušek), Zorvan - Štípek, Halilović, Malinský (46. Vlkanova) – Dvořák (46. Vaněček, 63. Dvořák)
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa, Svozil, Cihlář – Njire (46. Odehnal), Lacko - Helisek (46. Stáňa), Okleštěk, Pázler – Žondra (71. Ledecký)
Počet diváků: 100

Úvod utkání se nesl ve znamení naší mírné aktivity. První možnost ale měli na svědomí domácí, když musel v desáté minutě likvidovat Ilizi nepříjemnou střelu Haliloviće. Krátce po této akci přišla na řadu obrovská příležitost na vedení. Pázler dostal zpětnou přihrávku do vápna, bohužel ale nezacílil mezi tři tyče. Naprázdno vyšel i Okleštěk a na druhé straně pak také hradecký Štípek, jehož jedovku zlikvidoval Ilizi.

Hradec se dostal do vedení po zdánlivě nevinné situaci. Místo odvrácení míče do pole přišel rohový kop, po němž se prosadil v 31. minutě Pavel Dvořák. O dvě minuty pak přišla kuriózní situace. Míč z dalšího rohu Emira Haliloviće směřoval po zemi na přední tyč. Hříbek počítal, že míč půjde vedle, ovšem k překvapení všech skončil za brankovou čarou.

Přesto mohlo být ještě do přestávky veseleji. Kuciak se ovšem vyznamenal proti halfvoleji Pázlera. Veseleji tedy nebylo, naopak bylo ještě hůře. Votroci do třetice udeřili z rohového kopu. Svoji druhou branku vstřelil Pavel Dvořák.

V druhém dějství bylo utkání vyrovnané. Byli jsme ale nebezpečnější, chyběl nám ovšem v útočných akcích pověstný poslední krok. Několik dobrých přihrávek do pokutového území obrana soupeře zblokovala a zakončení hlavou Žondry a Svozila skončilo vedle brány.

Hradec si ve druhých pětačtyřiceti minutách nevytvořil takřka nic, přesto ale navlékl ke skóre čtvrtý korálek. V obraně jsme volili složitější řešení na úkor jednoduchosti a pramenil z toho faul a přímý kop. Z něho se následně parádně trefil Marek Plašil.