Ve 3.kole MSFL jedeme do Uničova!

Ve 3.kole MSFL jedeme do Uničova! Z N O J M O - Třetí nejvyšší soutěž pokračuje o tomto víkendu 3.kolem a naši fotbalisté se představí na půdě silného Uničova.

SK Uničov hrává svá domácí utkání v neděli dopoledne od 10:15 (podobně budeme hrávat od druhé poloviny září na našem stadionu i my) a je velmi silný. Tradičně se v jeho kádru objevují hráči ze Sigmy Olomouc - například Jan Ambrozek (23 let). Toto jméno je velmi dobře známé i znojemskému fanouškovi, neboť Honza u nás rovněž hrával. Ale i u nás byl "jen" na hostování. Až letos před sezonou se to změnilo a on po 11 letech přestoupil právě do Uničova. Kromě něj se pozornost samozřejmě zaměří i na Aleše Krče, který je dlouhodobě vynikajícím střelcem MSFL a střelecký prach mu nevyschl ani v této sezoně, když například ve středu v poháru zaznamenal hattrick. Ostatně i tento jednatřicetiletý hráč hrával nejen ve zmíněné Sigmě Olomouc, ale třeba i v pražské Spartě. Teď už je ale 11 let v Uničově.

SK Uničov si v této sezoně v prvním kole doma překvapivě neporadil s FK mládeže Vysočina Jihlava (nikoliv tedy s Jihlavou B, jak mnozí včetně rozpisů špatně píší) a pouze remizoval 1:1. Přitom hosté hráli od 18.minuty bez jednoho vyloučeného hráče. Další známý hráč Tomáš Komenda (mimo jiné hrával i za Slovan Liberec), ale hosté v 71.min. vyrovnali z penalty a tak brankář Tomáš Uvízl (35 let) si na čisté konto musel počkat až do Dolního Benešova, kde Uničov vyhrál 3:0. A branky? Opět Tomáš Komenda 1x a hned dvakrát zmiňovaný Jan Ambrozek (1x z penalty). Pokud se podíváme na další hráče, zaujme Dominik Straňák, který přišel na hostování z Prostějova. Neméně zajímavý je fakt, že trenér Dušan Žmolík dal v druhém zápase důvěru naprosto stejné základní sestavě jako v úvodním remízovém zápase.

Vzájemné zápasy s SK Uničov jsou velmi bohaté a mírně příznivější ve prospěch soupeře. Ten vyhrál necelou polovinu z 26 zápasů, my jich vyhráli 10. I vinou vysoké prohry v posledním vzájemném duelu (2:6) je celkové skóre 26:40 v náš neprospěch. Loni 20.9. vedl domácí Uničov po poločase 3:0, pak jsme ve druhé půli Martinem Krakovčíkem snížili na 1:3, pak ale domácí opět odskočili dokonce na 1:5, dvacet minut před koncem snížil Tomáš Okleštěk, ale pak ještě jeden gól dal Honza Ambrozek (svůj druhý v zápase). Zajímavé rovněž je, že se Uničov naposledy ve Znojmě představil 25.10.2009! Od té doby vinou všech okolností se hrálo v přípravě na neutrální půdě a nebo v mistrovských zápasech jen v Uničově. Věřme, že tentokrát to nebude opět jen o nedělním duelu v Uničově na hřišti vedle panelového sídliště, ale že se na jaře dočkáme ve Znojmě odvety. Podaří se nám překvapit dobrým výsledkem už teď na Hané?