V neděli dopoledne u poslední Jihlavy

V neděli dopoledne u poslední Jihlavy Z N O J M O - Na šňůře výher v řadě se nám už aktuálně blýskají čtyři perly a budeme moc rádi, když se nám podaří porazit nejbližšího soupeře - FK mládeže Vysočina Jihlava, který je naopak na posledním místě a velkým odstupem a navíc už devět zápasů v řadě nevyhrál! Hraje se v neděli od 10:15 na hřišti Na Stoupách.

Náš protivník na jaře zatím odehrál o jeden zápas méně jako my (vinou odstoupení Dolního Benešova měl v minulém kole volno). Všech šest zápasů v roce 2022 prohrál při skóre 3:15. Navíc v posledních čtyřech duelech nevstřelil ani branku a už na ni čeká 407 minut! Poslední body získala Jihlava už 23.října, kdy porazila Uherský Brod 1:0.

Náš vzájemný podzimní duel skončil remízou 2:2. Zápas se pro nás tehdy vůbec nevyvíjel dobře. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:1. Na začátku druhé půle šel navíc po druhé žluté do šaten Petr Kirschner a za pár minut už jsme prohrávali 0:2. Poslední čtvrthodina nám ale brankami Yehora Gluschacha a Martina Papeže přinesla vydřenou remízu. Nemuselo ale zůstat u ní, protože krátce po vyrovnání už v nastaveném čase měli jihlavští hráči výhodu penalty, kterou ale Adam Polepil zneškodnil! Duel byl zároveň prvním pod taktovkou současného trenéra Aloise Skácela. Více o duelu si můžete přečíst zde. V dosavadní historii vzájemných 12 duelů od roku 2005 jsme se soupeřem z Jihlavy prohráli jen jednou v roce 2007 a to na Vysočině 3:0. Jinak jsme osmkrát vyhráli a třikrát remizovali při skóre 21:7. Kromě toho šest výher bylo s nulou!

Máme tedy na co navazovat, i když je jasné, že se bude našemu týmu těžko odhadovat v jaké sestavě náš protivník nastoupí. V počtu vstřelených 49 branek se dělíme o 4.místo, kdežto soupeř jich dal v podstatě o polovinu méně - konkrétně jen 25 (i když má o jeden odehraný zápas méně) a je 3.nejhorším týmem MSFL. My jsme naspodu v počtu obdržených branek (stále 52) a jen Otrokovice a Jihlava dostaly o 3 branky více jak my.

Našim nejlepším střelcem je se 14 brankami Tomáš Okleštěk (3.místo mezi střelci soutěže). Nejlepším střelcem Jihlavy je Sebastián Chocholatý se 4 brankami. Už si zahrál za Vysočinu i F:NL. V mládeži hrál za obě pražská S, objevil se i v předních týmech východu Čech.

Aktuálně jsme v tabulce o 14 bodů před soupeřem (i když máme o 1 odehraný zápas více) na 11.místě. Kdybychom vzali v úvahu poslední 4 odehrané zápasy, náš celek by byl v MSFL na 1.místě, kdežto soupeř poslední. Uvidíme, zda tato aktuální forma obou týmů se projeví i v zápase.

Na duel můžete samozřejmě zajet a zafandit našemu týmu. Pokud by to nešlo, sledujte na tvcom.cz nebo na onlajny.cz a samozřejmě také na našich sociálních sítích a pak i na webu.