U19 začala jaro impozantně, rozstřílela Šumperk

U19 začala jaro impozantně, rozstřílela Šumperk Z n o j m o - Devatenáctka má za sebou opravdu výborný vstup do jarní části své soutěže. Soupeři ze Šumperka nedala šanci a dala mu šest branek! První půle přitom nenaznačovala tak vysoký výsledek, jelikož skončila 0:0. V druhém dějství jsme však rozjeli střelecký koncert. Čtyřmi góly se blýskl Kubilay Yilmaz, dva zásahy si připsal Filip Holčapek.

16. (Čafka), sobota 21.3.2015
1.SC Znojmo FK - FK Šumperk  6:2  (0:0)
Branky: 49., 55., 80., a 88., Yilmaz (Landšperský, Sokol, Fukal, Ondrák), 65. a 68. Holčapek (Sokol) - Morong, Podhorný
Rozhodčí: Soukal - Krbůšek, Procházka T.
ŽK: bez žlutých karet
1.SC Znojmo FK: M. Kříž - Dobrovolný, Borovec, Pokorný, Ondrák - Slavík (68. Fukal), Holčapek - J. Kříž (46. Yilmaz), Landšperský, Krejčí (46. Sokol) - Pelán (78. Chu-Hu)
FK Šumperk: Šafář – Málek, Németh, Zatloukal, Morong – Strnad, Ševčík, Žolda – Miterko, Rýznar, Podhorný (Hroch, Novák, Čejka, Dostál)

Klid před bouří, tak by se dala nazvat první polovina utkání našeho týmu proti Šumperku. Bezbrankový stav o přestávce tomu také napovídal. V druhém dějství se však začaly dít věci. Do hry přišel Kubilay Yilmaz a prožil opravdu skvělé střelecké dopoledne. Právě jeho dvěma brankami v úvodu druhé části se tým uklidnil a pak už to bylo naše ofenzivní představení. Za celý zápas jsme na soupeřovu bránu vyslali dohromady 18 střel!

Na úvodní dva góly Yilmaze dokázal posléze navázat Filip Holčapek a za stavu 4:0 už bylo jasno, kdo bude brát tři body. K vidění bylo v poslední čtvrthodině ještě po dvou zásazích na obou stranách.

Luděk Zlámal (Znojmo): V prvním poločase byla naše hra opravdu velmi kostrbatá a neurovnaná, soupeř působil fotbalověji. Ještě, že ve fotbale existuje poločasová přestávka. V ní jsme si řekli pár informací nutných ke změně způsobu hry a střídání hráčů, které zkvalitnilo útočnou činnost. Počet vstřelených branek hovoří za vše.

Petr Strnad (Šumperk): Jako celek jsme určitě nezklamali, ale bohužel rozhodli hrubé chyby v obranné činnosti, které dokázal domácí útočník Yilmaz nekompromisně potrestat.