Tři góly do sítě Ševců a další moře šancí, devatenáctka porazila Zlín

Tři góly do sítě Ševců a další moře šancí, devatenáctka porazila Zlín Z n o j m o - Netradičně už v pátek v poledne sehrála svůj domácí zápas proti B týmu Zlína naše devatenáctka a na utkání se dobře naladila. Ševce jsme porazili 3:1, přičemž jsme ještě ve druhé půli neproměnili několik velkých šancí.

28. (Čafka), pátek 26.5.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - FC Zlín B  3:1  (1:1)
Branky: 12. Bakaj, 46. A. Ryška, 73. O. Čížek - 44. Sobolijev.
ŽK: Bartoněk, Havlík (trenér) (oba ZNO).
Rozhodčí: Jünger - Klepáček, Koryčanská.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil, Marek Krontorád, A. Ryška (c) (84. F. Štěpánek), Pav. Šuba, Martin Krontorád, P. Železný, Durda, Bartoněk, Bakaj, O. Čížek.
FC Zlín B: Husták - Filgas, Vaculík, Hargaš, (c), Maleňák, Sobolijev, Tóth, Bednařík, Chytil, Kroča (62. Pastyřík), Tomaštík.

Zápas jsme odstartovali na výbornou. Adam Ryška udělal na vlastní polovině tři rychlé kroky, nabral rychlost a rychlý protiútok přesně zakončil Petr Bakaj. Zlín mohl srovnat krok, ale narážel v bráně na skvělého Kubu Ryšavého. Vyrovnat se mu nakonec povedlo až v závěru poločasu. „Náš výkon v 1. poločase nebyl špatný, postrádal jsem tam ale víc emocí a nastavení hlavy do maximálního výkonu. Z hlediska útočné fáze jsme pak nebyli spokojeni s pravou stranou hřiště, kde jsme chtěli více náběhů a odvahy směrem k soupeřově brance,“ hodnotil první část trenér František Havlík.

Jestli našemu kouči v první půli ještě něco scházelo, ve druhé půli mohl být spokojený. „Jsme spokojeni s tím, jak hráči zareagovali - vyjma závěrečných 5 minut, kdy měli hosté několik rohů a standardních situací, jsme kontrolovali hru. Kluci hráli s velkou chutí, měli jsme rychlou a přesnou přechodovou fázi po zisku míče, výrazně se zvedla hra naší pravé strany, takže jsme byli nebezpeční z obou stran hřiště,“ pochvaloval si, jednu výtku však přece jen měl. „To je proměňování vytvořených šancí - tady prostě musíme být mnohem efektivnější. Jinak musím a chci kluky pochválit.“

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme měli opravdu velké množství šancí. Hned tu první proměnil ve 46. minutě Adam Ryška, který nakonec přetavil svoji statistiku v utkání na na gól a dvě asistence. V 73. minutě totiž servíroval Ondrovi Čížkovi. Do té doby už mohlo ale skóre pořádně narůst. Jen Filip Durda měl dvě velké možnosti, ale v obou narazil na gólmana Hustáka. Hosté ještě mohli v závěru zápas zdramatizovat, brankový stav už se ale neměnil. V tabulce nám patří jedenácté místo a právě na osmý Zlín máme ztrátu pouhého bodu a utkání k dobru k tomu. Už ve středu míříme k dohrávce na půdu Zbrojovky Brno.

František Havlík (trenér Znojma): V 1. poločase byla hra zcela vyrovnaná, kdy byly k vidění nebezpečné situace v obou vápnech. My jsme ukázkově vyřešili zisk míče po obranné standardní situaci a po spolupráci Ryšky s Bakajem jsme se dostali do vedení, soupeř nám pak srovnal gólem do šatny. Náš výkon v 1. poločase nebyl špatný, postrádal jsem tam ale víc emocí a nastavení hlavy do maximálního výkonu. Z hlediska útočné fáze jsme pak nebyli spokojeni s pravou stranou hřiště, kde jsme chtěli více náběhů a odvahy směrem k soupeřově brance.

Jsme spokojeni s tím, jak hráči zareagovali - vyjma závěrečných 5 minut, kdy měli hosté několik rohů a standardních situací, jsme kontrolovali hru. Kluci hráli s velkou chutí, měli jsme rychlou a přesnou přechodovou fázi po zisku míče, výrazně se zvedla hra naší pravé strany, takže jsme byli nebezpeční z obou stran hřiště. Mám tak ke 2. poločasu jedinou výtku, a to je proměňování vytvořených šancí - tady prostě musíme být mnohem efektivnější. Jinak musím a chci kluky pochválit, protože zvláště ve 2. poločase měla naše hra slušné parametry – z poctivého týmového výkonu pak mohou vystupovat i ty individuální.