FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Trenér Aleksijević po prohře juniorky v Příbrami

Trenér Aleksijević po prohře juniorky v Příbrami Z n o j m o - Náš juniorský tým utržil v pondělí po sérii dobrých výkonů vysokou porážku v Příbrami. Tradičně jsme se na hodnocení utkání zeptali trenéra Petara Aleksijeviće. Ten byl jako vždy velice otevřený a rozebral neúspěch v Příbrami do puntíku. Náš tým se musel popasovat s daleko starším soupeřem a také značně úzkým kádrem z důvodů zranění. Došlo i k zajímavým úvahám na téma Juniorská liga.

 
 
 

Po sérii dobrých výkonu a výhře nad Varnsdorfem přišla trochu facka v podobě vysoké prohry v Příbrami. Vaše hodnocení?
Musím, říct, že po zápase i teď, jsem takový hodně rozladěný. Myslím si, že kluci svým způsobem ze sebe odevzdali maximum. Evidentní rozdíl byl v tom, že sestava Příbrami byla silnější. Doplatili jsme na nezkušenost a také na to, že kádr juniorky se lepí ze všech stran. Bohužel v těch zápasech, kde má soupeř velkou kvalitu, ta nesehranost hraje roli. Kdo to neviděl, tak to nepochopí. Mrzí mě to, šli jsme nějakou cestou a teď jsme se vrátili zpátky. Zápas nedopadl ještě hůře díky brankáři Jakubu Konvalinovi. Za stavu 0:0 vychytal tak pět čistých gólů. Takovéto porážky berou hodně sil a mě osobně velmi mrzí.

Rozdíl mezi oběma základními jedenáctkami byl poměrně velký. Ta příbramská byla v průměru o více jak dva roky starší.
My nemáme tu možnost pravidelně v utkáních používat hráče z A-týmu, protože stav v prvním týmu je, jaký je. Pro zápas v Příbrami jsme mohli použít pouze Romana Hříbka. Na druhou stranu nebýt ochoty a pomoci ze strany U19, která den předtím hrála svoje mistrovské utkání, tak bychom asi ani nedali jedenáctku dohromady. Ale jsou to problémy, se kterými pracujeme a hledáme řešení. Oceňuji, že kluci, kteří odehráli zápas v neděli, ještě našli síly na zápas v pondělí. Pro sedmnáctileté, osmnáctileté už je Juniorská liga možná poměrně velký skok a konfrontace se zkušenějšími hráči. Musíme to brát s velkou rezervou a nedělat z toho nějakou tragédii. Pochopitelně pro kluky takový výsledek není radost, ale na druhou stranu jim ukáže, že je před nimi dlouhá cesta a spoustu práce.

Jak vy osobně se díváte na využívání starších hráčů v Juniorské lize ve velkém množství? Mnohdy nastoupí v kádru soupeře třeba pět hráčů z A-týmu. Je tohle ta správná cesta?
Já si upřímně myslím, že by Juniorská liga měla být hlavně pro mladé hráče. Osobně bych nechtěl v juniorském týmu mít více než jednoho, maximálně dva hráče, kteří mají nad 21 let. Ono to potom ztrácí smysl té soutěže. Každý má na to právo, regule jsou takové, že to povolují. Každý k tomu přistupuje, jak přistupuje. Myslím si, že pro starší a zkušenější hráče, kteří vyběhnou na hřiště proti sedmnácti, osmnáctiletým klukům, to moc význam nemá. Já osobně jako trenér juniorky Znojma bych nechtěl, aby se v týmu objevovali více jak dva starší hráči, kteří se třeba přijdou rozehrát, nebo dohnat nějaké tréninkové manko po zranění. Samozřejmě to myslím obrazně.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin