Starší dorost začal jaro remízou. Ztráta na první místo se nenavýšila

Své úvodní jarní vystoupení má za sebou také starší dorost. Na hřišti čtvrtého týmu tabulky Líšně „B“ jen remízoval 1:1, o jedinou branku našeho výběru se postaral Milan Stix. Na jeho gól stihl ještě do poločasu zareagovat Zdeněk Urbánek. Zbytek utkání byl spíše ve znamení nevyužívání šancí.

16.kolo, neděle 17.3.2019
SK Líšeň B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  1:1  (1:1)
Branky: 33.Urbánek - 12.Stix
Rozhodčí: Miroslav Nejezchleb - Jan Mayer, Jaroslav Kolář
SK Líšeň B: Přerovský - Kříž, Strnad, Urbánek, Wenzlovský (K), Bořil (46.Barša), Jašek (84.Vraj), Kloss (57.Dvořáček), Blažek, Koukal (53.Pelíšek), Henzl (46.Lukšija)
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Polepil - O.Pospíšil, Ševčík, Daniel (82.V.Pospíšil), Kohoutek, Pohanka, Jeron Ramdeen (64.Kochan), Kaššai (K), Tříletý, Pacula, Stix (75.Škuta)
Počet diváků: 80

Trenérský tým okolo Karla Bečky a Jiřího Kotlána udělal oproti poslednímu podzimnímu zápasu na Jihlavě „B“ pět změn v základní sestavě. Možná i to zapříčinilo první větší šanci domácích, kterou zneškodnil Polepil „Začátek utkání nebyl z naší strany takový, jaký jsme si představovali. Paradoxně jsme však šli do vedení,“ nechal se slyšet asistent trenéra Jiří Kotlán.

Ve dvanácté minutě se po chybě domácích zadáků prosadil Milan Stix, pro kterého se jednalo o třetí soutěžní duel v řadě, v němž dokázal vstřelit branku. Znojemské hráče gól nakopl a na hřišti se stali lepším mužstvem. „Našim největším nepřítelem však byla neproduktivita. Novou posilu Marka vychytal domácí brankář Přerovský. Stejně na tom postupně byli Stix, Pohanka a Kohoutek. Nejblíže ke skórování měl v prvním poločase Pohanka, ale hlavou jen orazítkoval tyč,“ pokračoval v hodnocení duelu Kotlán.

Domácí tak trestali. Ve třiatřicáté minutě nepozornosti znojemských využil Urbánek 1:1, který si nikým neatakován navedl míč před pokutové území a křížnou střelou vyrovnal. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, ani celkově devět střídání další branku nepřineslo. Rozhodnout mohly oba týmy, na straně Líšně stálo štěstí. „V koncovce chybělo více dravosti. Proto utkání skončilo remízou,“ zakončil asistent trenéra.

Naše devatenáctka tak po prvním jarním kole zůstala na druhém místě, ztráta na první Jihlavu „B“ zůstala tříbodová. Celek z Vysočiny doma rovněž remízoval s pátou Spartou Brno. Další utkání odehrají mladíci v sobotu, na ČAFCE od 10:30 přivítají Humpolec.