Starší dorost smetl Spartu Brno v poslední desetiminutovce, Alaca se blýskl hattrickem

Starší dorost smetl Spartu Brno v poslední desetiminutovce, Alaca se blýskl hattrickem Z n o j m o - Náš starší dorost si vedl obdobně jako Áčko, Spartě Brno nastřílel šest branek. Soupeř přitom první půli vyhrál v poměru 3:2. V druhém dějství se však strhl znojemský uragán. Zvláště Ali Alaca byl střelecky při chuti a zkompletoval hattrick. Domácí na tuto smršť nedokázali nikterak reagovat možná i vzhledem k faktu, že přišla v posledních deseti minutách zápasu.

21. (Marián. nám.), sobota 23.4.2016
FC Sparta Brno - 1.SC Znojmo FK  3:6  (3:2)
Branky: 30. a 40. Vítek, 9. Borovský - 51., 81. a 89. Alaca, 2. a 24. Landšperský, 86. Wascher
ŽK: 76. Borovský, 79. Krejčí (oba Sparta Brno)
Rozhodčí: Tunka - Šenkýř, Šula
FC Sparta Brno: Mykytjuk - Vítek, Jakš, Krejčí (c), Šubert (57. Heidinger) - Šmíd, Muselík, Kapusta, Borovský - Harašta (78. Bílek), Zeman
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Garčic, Tofl (87. Švejda), Pelán (c), Dúcký (46. Šmíd) - Procházka, Fessl (46. Alaca) - Kříž, Landšperský, Švejkar - Wascher
Počet diváků: 30

Trenér Zlámal postrádal zraněné Jardu Fukala a Zdeňka Hříbka, mohl se však například spolehnout na Aliho Alacu, který sice nastoupil až v druhé půli, ale v ní se blýskl třemi brankami. Rozjezd do utkání jsme měli výtečný, když nás už ve druhé minutě poslal do vedení Honza Landšperský. Tento gól strhl velkou přestřelku, která nabídla v první půli pět branek. A za kratší konec jsme tahali po první části my, když jsme prohrávali těsně 2:3.

V druhém dějství jsme však soupeře v posledních deseti minutách doslova smetli. Ali Alaca v 51. minutě srovnával a zbývající tři góly jsme si nechali na samotný závěr a uštědřili soupeři tvrdý direkt. V tabulce jsme na pátém místě a na třetí Třinec ztrácíme šest bodů. Následující tři utkání však budeme hrát v domácím prostředí. Postupně vyzveme Šumperk, Prostějov a Hodonín.

Luděk Zlámal (Znojmo): Jsem rád, že se kluci prosadili střelecky a nemuselo zůstat jenom u tohoto počtu vstřelených branek. Naopak nás, ale velmi zlobí defenzivní činnost a lacině obdržené góly.