Sparta potvrdila ve Znojmě roli favorita

Sparta potvrdila ve Znojmě roli favorita Z n o j m o - V rámci 14. kola Juniorské ligy jsme na domácí půdě přivítali lídra tabulky - Spartu Praha. Sparťané byli i vzhledem k tomuto faktu jasným favoritem utkání, což nakonec i potvrdili. Především pak v první půli, kterou ovládli v poměru 4:0. V druhém dějství sice přišlo naše zlepšení, dokonce jsme jej na skóre vyhráli 3:2, ale celková výhra patřila hostům.

14.kolo, neděle 25.10.2015
1.SC Znojmo FK - AC Sparta Praha fotbal  3:6  (0:4)
Branky: 50. Nehyba, 58. Sáček (vla.), 89. Dědič – 10. Záviška, 12. Kitanovič, 31., 42. a 68. Surmaj, 71. Čapek
ŽK: 27. Serenkov , 41. Bogner – 73. Čavoš, 85. Špaček
Rozhodčí:
1.SC Znojmo FK: Doleček – Morong, Hříbek (c), Pokorný, Zezula – Alaca (76. Holčapek), Serenkov, Nehyba, Bogner (82. Kozynets) – Lapeš (46. Sokol), Yilmaz (77. Dedič).
AC Sparta Praha fotbal: Zavadil – Kadlec, Piško (81. Těžký), Kulhánek – Záviška, Sáček, Kitanovič (81. Císařovský), Čavoš (c), Cabadaj – Surmaj (76. Rajmon), Čapek.

Znojmo bylo i vzhledem k postavení v tabulce proti Spartě jasným outsiderem a zvláště v první půli se to projevovalo. Domácí sice dobře začali ale pak kvůli zbytečným zmatkům v pokutovém území v 10. a 12. minutě inkasovali. Nejprve se prosadil nadvakrát Jan Zaviška a krátce po něm odražený míč napálil do sítě Aleksandar Kitanovič.

Sparta pak dále dominovala hře a přidávala také branky. Ve 31. minutě zvyšoval již na 3:0 David Surmaj a účet prvního poločasu uzavřel stejný hráč, když se prosadil individuální akcí. Jihomoravané se za celý první poločas nedostali k ničemu kloudnému.

Po první půli vypadalo, že je hotovo, ale Znojmo se do druhého dějství alespoň částečně zvedlo. Vzepětí domácích načal v 50. minutě Roman Nehyba, který šikovně umístil míč k tyči. Jihomoravané vstřelili gól po třech zápasech bez skórování.

Klid na kopačky Sparty mohl sice vrátit v 56. minutě Kitanovič, Doleček ale vytáhl proti jeho střele skvělý zákrok. V 58. minutě utekl po levém křídle Yilmaz a jeho pas si srazil Michal Sáček do brány. O čtyři minuty později už to mohlo být jen o gól. Yilmaz však parádně z otočky rozezvučel "pouze" břevno.

Sparta však nezpanikařila a svůj dobrý výkon korunoval v 68. minutě hattrickem a pojistkou vítězství David Surmaj. Znojmo mělo i smůlu, když nastřelilo tyč, vzápětí se pak potvrdilo otřepané pravidlo - nedáš, dostaneš - skóroval David Čapek. Domácí mohli ještě v závěru snížit, ovšem hlavičku Kozynetse a Hříbka výborně zlikvidoval Zavadil. Přesto ještě snížili, v 89. minutě korigoval na konečných 3:6 Pavel Dědič.