Rozmrzelý Volf: Bez nasazení, důrazu a sebeobětování se nedá nic se uhrát

Rozmrzelý Volf: Bez nasazení, důrazu a sebeobětování se nedá nic se uhrát L A N Ž H O T - Milan Volf nebyl po středečním vyřazení z Mol Cupu vůbec spokojený. Hlavního trenéra kromě samotného konce v poháru mrzel také výkon svých svěřenců, kteří se podle jeho slov nebyli schopni popasovat s důrazem soupeře. Volf se rovněž rozpovídal o výkonech Kenny Doubletteho.

 
 
 

Pane trenére, když vezmeme základní hrací dobu a prodloužení, tak to byla zasloužená prohra…
Zase jsme hráli špatně. Na můj vkus bez důrazu. V osobních soubojích jsme moc slabí, prohráváme je. Od toho se odvíjí, že balóny nevybojujeme, ztrácíme, pak se to na nás samozřejmě valí. Domácí měli více šancí. Jak jsme byli vyloučení, tak jsme to měli těžké. Zariskovali jsme, podařilo se nám vstřelit vyrovnávací branku. Prodloužení jsme se snažili ubránit, abychom došli na penalty, protože jsme nebyli schopni se vůbec prosadit proti domácím hráčům vepředu. Spoléhali jsme na penalty, které jsme prohráli. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, abychom si zvedli sebevědomí. To se nepovedlo. Všechno bylo úplně špatné.

Mluvil jste o malém důrazu hráčů. Čemu to připisujete? Je to možná tím, že hráči jsou mladší, méně zkušení, že víceméně z dorosteneckého fotbalu přejdou do dospělého, kde důraz je o dvě třídy větší?
To je jedna věc. Samozřejmě také v tělesné stránce. Když se na nás podíváte, polovina mužstva jsme taková děcka. (s trpkým úsměvem) Když proti někomu hrajeme, tak jsou to robustní hráči. Nedokážeme se pořádně zapřít, abychom souboj vyhráli. Takže je to těžké.

Po zápase v Kroměříži říkal Milan Moravec, že hrajeme docela dobře po vápno. Ale jakmile se pak jde k vápnu, že je to špatné. Přišlo mi, že problém byl stejný. Po vápno to šlo, v něm ale bylo docela málo našich hráčů…
To je jedna věc. Druhá je taková, že vepředu Kenny (Kenny Doublette - pozn. red.) nepodrží balón. V přípravě hrál výborně. Mistrovská utkání nehraje. Nemáme tam útočnou sílu. Uprostřed pole jakž takž vynikáme, ale pak to nedokážeme dotáhnout do finále fáze.

Čím to podle vás je, že Kenny není oproti přípravě tak gólový, že mu to teď nevychází?
To nevím. Kdybych to věděl, tak na tom s ním zapracuji a něco dělám. Ale já to prostě nevím. Povídáme si s ním, říkáme mu, co má dělat, ale na hřišti není ani poloviční. Není tam vidět.

Pokud jsem dobře zpozoroval, tak jste Fandu Malára nasadil na obránce a hrál jste na tři obránce, teoreticky na pět. Co jste tím sledoval?
Hráli jsme 3-5-2. Jak jste na začátku zmínil, tak jsme vždy hráli po vápno. A v tom vápně nám chyběli hráči, tak proto jsme hráli na dva útočníky. Zesílili jsme střed, abychom měli více míčů. A také obranu, aby nám neprocházel soupeř, jak to bylo v minulých utkáních. Docela se mi to líbilo, ale ve vápně nebyl důraz. Špatné dopředu, špatné zakončení. To není hra ani na divizi, co se týče důrazu tak je to malá kopaná o pivo. Takhle se nehraje o body a o soutěž.

Jedním z těch tří obránců byl Oleksiy Chereda, který poprvé zasáhl do mistrovského zápasu. Jak jste byl s jeho výkonem spokojený a mohl by nastupovat pravidelně?
Snažil se a určitě nám pomohl. Určitě bude platný hráč.

V sobotu nás čeká Sigma Olomouc „B“, nepříjemný soupeř. Na čem bude potřeba během dvou tří dnů zapracovat?
Jak vidíte, všichni soupeři jsou nepříjemní, těžcí. Musíme se dát nějak dohromady, abychom to dostali z hlav, což bude těžké. Musíme si uvědomit, že bez nasazení, důrazu a sebeobětování se nedá vyhrát a nic uhrát. To prostě nejde, aby si hráči šli zakopat a báli se toho. Až přijedeme do Rosic, tak nás překopou a zblázníme se z toho. Pokud nezlepšíme důraz, tak nemáme šanci.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin