První poločas patřil soupeři, druhý nám, hodnotil výhru nad Skalicou trenér Kučera

První poločas patřil soupeři, druhý nám, hodnotil výhru nad Skalicou trenér Kučera B o ž i c e / Z n o j m o - Máme za sebou již šestý zápas v aktuální letní přípravě. V Božicích jsme zvítězili na slovenským soupeřem ze Skalice 2:0. Trenér Radim Kučera uznal, že Skalica byla v první půli na šance lepším celkem, v druhém pro změnu vládli jeho svěřenci a v této části také dvěma góly rozhodly zápas. Obě branky vstřelil Bronislav Stáňa. I o jeho výkonu byla v rozhovoru řeč.

Trenére, jak se našemu týmu hrálo v Božicích?
Utkání trochu ovlivňoval překvapivý vítr, ale hřiště v Božicích bylo připraveno perfektně. Oproti minulým přípravným utkání jsem zvolil variantu, že jedna jedenáctka odehraje celých 90 minut a v sobotu bude hrát zase druhá jedenáctka. Vyhráli jsme dva nula, ukázaly se mi věci, které teď budu vyhodnocovat. Budu chystat kádr, který by měl odjet příští týden na soustředění.

Utkání by se dalo rozdělit na dvě části, v první měli více ze hry Skaličtí, v druhé my....
První poločas byla Skalica lepší, kdybychom prohrávali 0:2, 0:3, bylo by to v druhém dějství těžké otáčet. Druhý poločas jsme pro změnu byli lepší my a své šance jsme dokázali proměnit. Oba týmy přemýšlely spíše nad ofenzivní části, než defenzivní. Musím říct, že my jsme takhle působili každou přípravu - letní i zimní. Jsem trenér, který vyznává spíše ofenzivnější fotbal, spíše se snažím kreativitu u hráčů rozvíjet. Myslím si, že na defenzivě se dá dobře pracovat i před sezónou nebo během mistrovských utkání.

Rodí se nám nový kanonýr? Broňa Stáňa čtyři góly v přípravě, konečně mu to tam začalo padat...
Broňa předvádí dobré výkony, také se mi líbí, jak pracuje v tréninku. Minulou sezónu měl hodně šancí, neproměňoval je, teď ano. Doufám, že to bude dobré pro jeho psychiku. Byl bych rád, kdyby na sobě stále pracoval, makal a prodal potenciál, který v sobě má. Proti Skalici krásné góly, dobré náběhové akce, chtěl bych po něm ještě trochu více defenzivy. Ale když bude využívat svoji kreativitu tak jako proti Skalici, tak to bude přínosem.