Přál jsem si, aby byl můj gól vítězný, lituje Josef Hnaníček

Přál jsem si, aby byl můj gól vítězný, lituje Josef Hnaníček O s t r a v a - Běžela 37. minuta utkání Baníku Ostrava se Znojmem. Josef Hnaníček si naskočil na Oklešťkův rohový kop a poslal míč hlavou k tyči. Následoval gejzír radosti a hromadná oslava s týmem u rohového praporku. Znojmo v tu chvíli udělalo krok ke třem bodům. Chybělo málo, aby tomu tak nakonec opravdu bylo. Bohužel Baník dokázal vyrovnat doslova za pět minut dvanáct.

 
 
 

Josefe podle průběhu utkání asi hořký bod?
Když se ohlédneme za zápasem tak zasloužená remíza, ale měli jsme to zvládnout a udržet. V poslední minutě prostě nemůžete dostat gól. Měli jsme to ukopat a vyhrát.

Po standardní situaci, po které následoval roh, ze kterého padl vyrovnávací gól, jste něco u rozhodčího horlivě reklamoval. Můžete prozradit, co to bylo?
Nevím, který hráč to tam stál, myslím, že to byl Zawada. Ten si stoupl za mě a za Hudyho (Martin Hudec pozn. red.) a oba nás chytl a nepustil do šestnáctky, abychom se vrátili a mohli hlavičkovat, takže si myslím, že to byl jasný faul. Za protesty jsem pak dostal žlutou kartu.

Máte kapitánskou pásku, možná mohl rozhodčí přimhouřit oko?
Je pravda, že jsem po něm vyjel, takže žlutá asi zasloužená. Je to zbytečná karta, zároveň je to pro mě čtvrtá, takže nemůžu příští zápas hrát.

Baník měl v utkání několik dobrých možností. V těchto momentech vás hodně podržel brankář Vlastimil Hrubý.
Vlastíka musím za dnešní výkon pochválit. Dal bych mu hodně vysokou známku, protože Baník doslova vychytal. Za utkání mu patří velké dík. Co říci k těm šancím, dali nám břevno, což byl takový padáček. Větší příležitosti byly ty nájezdy, a ty Vlasta vyřešil skvěle.

Vy jste měli naopak také několik nadějných možností z rychlých protiútoků.
To je pravda, určitě jsme měli dát druhý uklidňující gól a určitě bychom vyhráli. Takhle si vezeme bod, který bychom před utkáním určitě brali.

Všiml jsem si, že několik hráčů na trávníku podkluzovalo. Jak jste to měl vy?
Já jsem měl kolíky. Kluzký trávník nebyl, spíše se trhal, že nebyl úplně zakořeněný.


Panna nebo orel? I to patří k úkolům Josef Hnaníčka, když má zrovna kapitánskou pásku. (Foto: fcb.cz)

V stoperské dvojici jste nastoupil v této sezóně už se čtvrtým parťákem (Yonov, Odehnal, Simerský, Hudec). Jak se vám spolupracovalo s Martinem Hudcem?
Je to tak. Martin hrál dobře, v klidu si to odehrál. Je vidět, že je to zkušený fotbalista.

Vy jste dokázal vstřelit branku v domácím poháru, ve Fotbalové národní lize. Ale jaký je to pocit dát svůj první gól v Gambrinus lize?
Je to skvělý zážitek, doufám, že takových zážitků bude více.

Na Baníku jste měli na dosah tři body, nakonec tedy bod. I tak jste ale dva ligové zápasy v řadě neprohráli. To je jistě povzbuzující?
Je to určitě povzbuzující, ale proti Baníku jsem měli vyhrát. Aspoň já jsem si to přál a chtěl, aby byl můj gól vítězný. Ale hlavně, abychom měli tři body, které potřebujeme. Je to velká škoda, mohli jsem se odlepit od dna a dotáhnout se i na Baník.

Co říkáte na atmosféru? Bazaly sice nebyly zaplněné, ale i tak dokáží udělat ostravští fanoušci skvělou kulisu.
Já jsem jezdíval často na Baník s klukama od nás z vesnice, bylo to hlavně kvůli atmosféře. Zažil jsem z tribuny a bylo to vždy super, až mě přeběhla husí kůže přes tělo. Teď to bylo stejné, atmosféra super, fantastická. Určitě nejlepší v lize.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin