Polití živou vodou. Šestnáctka na jaře válí, porazila i Kroměříž

Polití živou vodou. Šestnáctka na jaře válí, porazila i Kroměříž S u c h o h r d l y / Z n o j m o - Pokud můžeme mluvit o nějakém příjemném jarním překvapení, rozhodně je to vstup naší U16 do Moravskoslezské dorostenecké divize. Ano, i na podzim předváděli svěřenci trenérů Patrika Korčáka a Petra Čecha dobré výkony, v přípravě se ale trápili, navíc přišli o kapitána a dirigenta obrany Petra Schwarze, který se posunul do starší kategorie. Po zimním trápení ale se startem soutěže není ani stopy. Domácí last minute bod proti Žďáru, a pak výhry v Třebíči a v Suchohrdlech nad Kroměříží. Ve dvou případech navíc musel do brány hráč z pole. Znojmo aktuálně drží v tabulce skvělou pátou pozici. Trenéři vyladili formu manšaftu na start jara náramně.

19.kolo, neděle 26.3.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - SK Hanácká Slavia Kroměříž  2:1  (1:0)
Branky: 26. Matula, 86. Souček - 58. Avramov (pen.).
ŽK: Gerát (KRO).
Rozhodčí: Julínek - Bělák, Laštůvka.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: J. Olšanský - P. Čížek (55. Souček) Brzobohatý, Hadraba, N. Škopek, Daniel (c), Paul (85. Pekár), Buchta, Kolman (85. Minařík), Matula (65. Vala), Peca (55.Kurdějovský).
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Mišelnický - Avramov, Bosák (c), Gabrhelík, Gerát, Knapík (71. Skácelík), Olejníček, Skácelík, Stabilini, Štolfa (46. Dalziel), Sukup.

Patrik Korčák (trenér Znojma): Opět se nám podařilo chytnout vstup do utkání, kdy jsme si během prvních dvou minut vytvořili dvě obrovské šance, ani jednu ale Daniel neproměnil. Celý poločas se nám dařilo hrát vysoko a aktivně. Rychlým přechodem a ziskem druhých míčů jsme dostávali balóny do krajních prostorů, kde jsme se dokázali několikrát individuálně, zejména na pravé straně Kolmanem prosadit, ale díky nepřesnosti nebo výběrem řešení dané situace jsme toho nedokázali využít. Jediný gól úvodní půle po neproměněných šancích nám soupeř nabídl sám, kdy při rozehrávce Matula zapresoval soupeřova stopera a dostal se do úniku, který proměnil na 1:0.

Úvodních 15 minut druhé půle bylo z naší strany velmi vlažných a nervózních. Pustili jsme soupeře do několika standardních situací a ten si vytvořil tlak, který vyústil v pokutový kop, kdy si soupeř skvělým dotekem dal míč do boxu a tam ho Matula fauloval - 1:1. Následně se hra srovnala a hrálo se ve středu hřiště a po pokutové území soupeře. Tlak jsme začali stupňovat postupem času, kdy jsme si dokázali vytvořit několik standardních situací. Z jedné z nich se dokázal prosadit Souček, který si naběhl na rohový kop Daniela. V závěru už jsme si situace pohlídali a soupeře nepustili do větší šance.

Celkově hodnotím utkání pozitivně. Dokázali jsme přehrát soupeře, který se pohybuje v tabulce kolem nás ve všech směrech. Nutno říct, že hráči se sžívají s jarním terénem a v některých herních situacích to vyústilo ve spoustu ztrát. Jediné co bych vytkl, je otáčení hry, kdy se objevovaly občas situace, které máme nachystané na otočení mimo těžiště, ale vrátíme se zpět do zahuštěného prostoru.