Patrik Hrošovský: Věřili jsme, že to Spartě v první půli znepříjemníme více

Patrik Hrošovský: Věřili jsme, že to Spartě v první půli znepříjemníme více P r a h a - Hlavní město je zatím oblíbeným místem Patrika Hrošovského. Vstřelil zde totiž gól Dukle a v poháru České pošty i Spartě. Patrik byl v odvetném zápasu jediným znojemským střelcem, když v 23. minutě srovnal na 1:1. Remíza nakonec dlouho nevydržela a i v součtu s minulým utkáním ve Znojmě se tak náš tým s pohárem pro letošek rozloučil.

Patriku jak jste viděl utkání se Spartou ze svého pohledu?
Přišli jsme sem s tím, že jsme chtěli hrát aktivněji, než jak to bylo na začátku první půle, kdy měla Sparta spoustu balónů. To jsme sice čekali, ale věřili jsem, že to Spartě více v první půli znepříjemníme. Ve druhé půli jsme vysunuli naši hru výše a soupeř už se tolik do možností nedostával.

Na začátku první půle měla Sparta velkou poziční převahu, prakticky vám vůbec nepůjčovala míč.
Je fakt, že jsme se k balónu skoro nedostali. Sparta rychle v pohybu kombinovala. My jsme běhali bez míče a navíc jsme všude byli pozdě. Z úvodní převahy dala Sparta pouze jeden gól, takže to pro nás zase tak špatně nedopadlo.

Jedním z klíčových momentů byla penalta, po které Sparta dala na 2:1. Za stavu 1:1, by se šlo určitě do druhé půle lépe. Soupeř by možná i znervózněl.
Určitě. Klidně to ale mohlo být v první půli 2:2. Okli (Tomáš Okleštěk pozn. red.) a Cihli (Tomáš Cihlář pozn. red.) tam měli dvě dobré šance.

Jaké byli instrukce od trenéra o přestávce v kabině směrem k druhé půli?
To bych raději moc nerozebíral. Instrukce byli, ať více přitvrdíme a nebojíme se hrát.

Takže byla v kabině bouřka? Byl trenér hodně rozlobený?
Byl velmi rozlobený.

Jak byste popsal váš gól? Byl jste už dopředu rozhodnutý, že Vaclíka přehodíte?
Při přebírání míče jsem se podíval na gólmana. Viděl jsem, že vybíhá, a tak jsem zkusil míč lobnout a vyšlo to.

V Praze se vám poměrně daří. Gól jste vstřelil Dukle i Spartě.
Asi by jsem měl hrát v Praze častěji.

Nechci říct, že by pro vás pohár nebyl důležitý. Více se ale asi soustředíte na ligu?
Určitě se soustředíme na ligu. Už jsem prohráli se Spartou první zápas ve Znojmě. Sparta je top klub, s kterým můžeme, řekněme uhrát jedno utkání z pěti.