Oslava? Pustím si nějaký dobrý film, říká Luděk Juhaňák

Oslava? Pustím si nějaký dobrý film, říká Luděk Juhaňák Z n o j m o - Znojemští fotbalisté na svůj premiérový gól v Juniorské lize nemuseli čekat dlouho. Už v sedmé minutě duelu proti Varnsdorfu se totiž hlavou prosadil Luděk Juhaňák (na fotu vpravo) a načal tak scénář bláznivého utkání, které nakonec skončilo po velké přestřelce 4:3 pro Znojmo. Právě střelce první branky utkání jsme si po dramatickém klání vybrali k rozhovoru.

Luďku, jak byste zhodnotil zápas proti Varnsdorfu?
Měli jsme dobrý vstup do utkání a prakticky hned od začátku zápase jsme vedli a měli vše pod kontrolou. V závěru půle jsem si to ale po naší chybě sami pokazili. To soupeře dostalo do hry a dokázal skóre otočit. I v převaze jednoho hráče navíc však dělal Varnsdorf chyby a my jsme toho dokázali využít.

Byl jedním z klíčových momentů inkasovaný gól do šatny? Soupeř se touto brankou vrátil do hry.
Myslím, že ano. Určitě to hrálo velkou roli. Varnsdorf šel do druhého poločasu s tím, že má šanci s výsledkem ještě něco udělat.

Premiérový start v Juniorské lize, byl jste nervózní?
Nervózní jsem nebyl, ale na zápas jsem se hodně těšil. Čekali jsme na toto utkání celou přípravu.

Jak byste ohodnotil kvalitu utkání?
Byl to určitě velmi kvalitní zápas, ale bude to ještě daleko těžší.

Jaké to je, být historicky prvním střelcem Znojma v Juniorské lize?
Byl to parádní pocit. Do zápasu jsem šel s tím, že chci dát gól, povedlo se a navíc jsme vyhráli, takže super.

Vaše branka asi potěší týmovou kasu?
Bude to určitě drahý gól. (s úsměvem)

Vy jste musel v 53. minutě po vyloučení brankáře Jiřího Dolečka střídat. Jaké bylo na lavičce trnout, jestli se nakonec povede zvítězit?
Byl jsem trochu zklamaný, že jsem střídal. Ale to se nedalo nic dělat, musel jsem to udělat pro tým a nakonec se vyhrálo, takže vše dobře dopadlo.

Byl nějaký aspekt ve hře, který byste mohli ještě do dalších zápasů vylepšit?
Asi větší nabídka ve středu hřiště, zbytečně nenakopávat balóny, a když vedeme, tak nedělat chyby.

Bude nějaká oslava prvního vítězství v Juniorské lize?