Literárně slavná páně Habáskova FK Viktoria Žižkov do Znojma!

Z N O J M O - Kdo četl Poláčkovy Muže v offsidu či viděl filmové zpracování, zná dobře jméno i literární slávu našeho nedělního soupeře. Kdo by nebyl zvědavý na červenobílý pruhovaný dres a především na hráče tohoto pražského klubu z Prahy 3.

Na podzim jsme byli na soupeřově stadionu, kde probíhají i zápasy amerického fotbalu podobně jako u nás na stadionu, lepší, ale ani jeden bod jsme si neodvezli. Domácí vedli od 16.minuty, my jsme vyrovnali v 71.minutě naším aktuálně nejlepším střelcem Honzou Javůrkem, jenže Pražané tři minuty před koncem strhli výhru na svou stranu. Teď to budeme chtít soupeři jistě vrátit i s úroky a také napravit výsledkově nepovedené předchozí domácí zápasy. V tabulce si stále držíme 8.místo a náš soupeř dokonce až na 10.pozici.

Pohled na bilanci našich vzájemných zápasů ve FNL od sezony 2010/11 není pro nás radostný. Z devíti zápasů jsme vyhráli jen dva, hned 4 jsme prohráli a tři skončily remízami. hlediska našich vzájemných duelů jsme se doposud ve FNL střetli pětkrát, po jedné domácí výhře to bylo na každé straně, zbývající tři duely skončily remízou.

FK Viktoria Žižkov v posledním zápase doma porazila FK Ústí nad Labem 2:1 a nastoupila tato sestava: P.Soukup – Dressler, Košťál, Švejdík, Trávníček (68.Urbanec) – Štípek, Pavlata, Batioja, Volek (78.V.Mareš) – Musa (55.Podrazký), Kuchta. Dá se tedy předpokládat podobná squadra od trenéra Bohuslava Pilného.

Nejlepším střelcem našeho soupeře je Podrazský se 7 brankami. Naposledy ale branku dal na začátku března. To náš nejlepší střelec Honza Javůrek je střelcem především našich posledních zápasů a dal 6 branek. Se 4 brankami je druhým nejlepším střelcem Žižkovských Ekvádorec Batioja.