Když neproměníte jasné šance, nemůžete vyhrát, zoufá si Radim Nepožitek

Když neproměníte jasné šance, nemůžete vyhrát, zoufá si Radim Nepožitek B r n o - Mohl to být pro Radima Nepožitka v utkání 14. kola Gambrinus ligy proti Slovácko snový večer. Vstřelil totiž svojí první ligovou branku. Bohužel jeho přesný zásah přišel až v nastavených minutách závěru zápasu a pouze korigoval výsledek na 1:2. V následujícím rozhovoru byla řeč o některých sporných okamžicích a také neproměňování šancí, kterých si znojemští fotbalisté vytvořili opravdu hodně.

Radime, jaké je vaše hodnocení utkání se Slováckem?
Začátek nám příliš nevyšel, nechali jsme se zatlačit standardkama. Soupeř hrál hodně na Doška, což byla polovina jejich útoků. Pak jsme bohužel neproměnili vyložené šance, a to nás sráží. Když neproměníme velké možnosti, tak se vyhrát nedá.

Jak jste vy osobně viděl některé situace? Penaltový zákrok Hnaníčka a pak střet Vašíčka s brankářem Melichárkem?
Takových penalt může být pískáno třeba deset za utkání. Drželi se tam oba navzájem. Byl jsem od toho dva metry a podle mě je takových zákroků ve vápně třeba deset za zápas. To už je pak na posouzení rozhodčího. Ten zákrok na Vášu asi penalta nebyla, protože brankář hrál prvně balón.

Do druhé půle vstupovalo Slovácko bez vyloučeného Rady. Jak těžké bylo, prosadit se proti zahuštěné obraně?
Těžké to moc nebylo, protože jak bylo vidět, šancí jsme měli hodně. Bylo to pouze o jejich proměnění. Vstřelit brzký gól, dostali bychom se na koně a pak si myslím, že bychom výsledek i otočili. Těch šancí jsme měli asi deset, a to když nedáme, tak se nedá vyhrát.

Na tréninku nemáte s proměňováním šancí problém?
Trénink je jedna věc a utkání pak jiná. Tréninkem se to zakončování učí, ale bohužel to už je pak v hlavách hráčů, že musí svoji šanci proměnit.

Váš gól ze závěru utkání byl vůbec prvním ligovým. Měl ale asi takovou hořkou příchuť vzhledem k výsledku?
Je to pravda, ten gól byl k ničemu. Na druhou stranu jsem za něj ale rád, protože to byla moje první ligová branka. Každý hráč vám řekne, že za první gól v lize je rád, i když to má příchuť prohry.

Celkově ale výkon týmu nebyl špatný. Byli jste lepším celkem než Slovácko.
Slovácko hrálo druhý poločas už s červenou kartou, takže bylo víceméně jasné, že ho budeme přehrávat. Zbytečně rozhodly sporné situace. Myslím si, že Ondřejka si před druhým gólem přiťukl míč rukou. Bylo to vidět s nadsázkou až ze Znojma. Bohužel to nebylo písklé. Náš výkon byl dobrý až na proměňování šancí.