Juniorka si poradila s divizními Tasovicemi

J e v i š o v i c e - Juniorka doplněná o hráče A-týmu se střetla v Jevišovicích na umělé trávě s divizními Tasovicemi. Ve vyrovnané první půli padl jediný gól, jenž vstřelil Kirschner. V té druhé už měl náš tým převahu, kterou vyjádřil dalšími dvěma góly. Ty zařídili Stáňa a znovu Kirschner.

1.SC ZNOJMO - SOKOL TASOVICE 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 61. Kirschner, 55. Stáňa.

Sestava Znojmo: Konvalina (46. Bula) - Hříbek (77. Honz), Jurić, Pokorný, Cihlář - Ali, Stáňa, Hrazdílek (67. Le Minh), Celik - Kirschner (72. Yilmaz), Yilmaz (46. Varaja)

První půle nabídla velmi vyrovnanou hru a opravdu minimum šancí. Tasovice se snažily vysoko napadat znojemskou rozehrávku, což se jim v mnoha případech i dařilo. Pokud však získaly míč, nedokázaly dohrát akci do úspěšného konce a brankář Konvalina tak neměl žádnou výraznější práci. Největší šance Tasovic z přímého kopu šla totiž pouze vedle tyče. Ani Znojmo se však nedostávalo příliš do koncovky, za což mohla především nepřesná souhra.

Hned z první povedené kombinace ale náš tým udeřil. Spolupráce Celika a Hříbka na pravém křídle vedla až k centru druhého jmenovaného. Míč se dostal do pokutového území k Petru Kirschnerovi, který z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť. Dobrá možnost na zvýšení skóre pak přišla také v 39. minutě. Stáňovi se povedlo obejít brankáře, ale už se dostal do nevýhodného střeleckého úhlu.

Druhé dějství už se neslo ve znamení znojemského týmu. V 55. minutě se prosadil po pravém křídle Celik a zpětnou přihrávkou našel ve vápně Bronislava Stáňu. Ten placírkou přízemní střelou usměrnil míč do sítě. Že ze zápasu už nebude žádné drama se pak potvrdilo o šest minut později, kdy po Hříbkově přihrávce vstřelil svůj druhý gól v utkání Petr Kirschner.

Tasovice se sice snažily alespoň o snížení, ale hra jim už zdaleka tak nevycházela jako v první půli. Střídající brankář Bula tak řešil jen nevýrazné střely, které skóre nemohly ovlivnit. V mrazivém počasí se tak náš tým radoval z výhry 3:0.

Trenér Tibor Duda k utkání

Jak byste zhodnotil utkání proti Tasovicím?
Zápas to nebyl oboustranně špatný, hrálo se důrazně a agresivně. Hřiště v Jevišovicích je menší, takže to bylo o jednoduchosti. Myslím, že i výsledkově jsme utkání zvládli celkem dobře.

S druhou půlí větší spokojenost, než s tou první?
Ani bych to tak neřekl. Sestava se trochu prostřídala. O poločase jsem měl výhrady k některým hráčů, pak se to zlepšilo. Klasický přípravný zápas.

Musíte hodně apelovat na zahraniční hráče, aby míč dávali a tolik ho nedrželi, mám na mysli tri Ali, Celik, Yilmaz?
Přesně tak. To je první věc. Druhou věcí je hra Marka Juriće, zbytečně na hřišti vymýšlí a nehraje jednoduše. Takže mu to stále omílám dokola, aby hrál jednoduše, uvidíme, co to přinese.