Josef Hnaníček: Dát dva góly z penalt? To se mi ještě nestalo

Josef Hnaníček: Dát dva góly z penalt? To se mi ještě nestalo P ř e v ý š o v - Znojmo zdolalo ve 3. kole Poháru České pošty v Převýšově domácí tým 4:1 a jednu z hlavních rolí měl v utkání Josef Hnaníček. Hráč s kapitánskou páskou proměnil dva pokutové kopy, čímž dodal na kopačky favorita klid a jistotu. V následujícím rozhovoru pak neopomněl vyzdvihnout výkon spoluhráče Václava Vašíčka na hrotu útoku.

Nakonec pohodlné vítězství, ale sám jistě uznáte, že Převýšov byl houževnatým soupeřem?
Byl to určitě houževnatý soupeř, hlavně na těžkém terénu. Hráli i docela dobře do těla. Mají to dobře poskládané, vzadu stožáry, vepředu stožáry. Převýšov hrál jednoduše, byl to dobrý soupeř.

Nevyřval jste si hlasivky? Musel jste spoluhráče zvlášť v první půli hodně dirigovat.
K tomu mě celou dobu trenér nabádá, abych na spoluhráče mluvil a organizoval to. Sžívám se s tím. Hlasivky slouží dobře, což vidíte i v tomto rozhovoru. (s úsměvem).

Jak byste zápas charakterizoval?
První půli, než jsme se pořádně rozhýbali, bylo složité s Převýšovem hrát. Jak jsme dali ale první gól z pokutového kopu, tak jsme se uklidnili. Pak jsem zahrával ještě jednu penaltu, po které jsme se definitivně dostali do pohody. Myslím si, že Váša (Václav Vašíček pozn. red.) hrál velice dobře.

Na začátku jste zmínil těžký terén, jak jste se s tím vyrovnali?
Hodně jsme na trávníku i klouzali, protože na půlce, kde jsme druhý poločas bránili, tam to bylo hodně mokré. I ve vápně Vlasta vydupal, to bylo, jako kdyby se tam prohnalo stádo krav. Hřiště nebylo moc ideální, ale pro oba týmy to bylo stejné, nemáme se na co vymlouvat.

Dva vstřelené góly v jednom utkání. Vzpomenete si, kdy se vám naposled povedlo něco podobného?
To si teď nevzpomenu, ale vím, že jsem dal i pět gólu za zápas, ovšem to byla hodně slabá třída.

Ale, že byste dal dva góly z pokutových kopů to asi ne?
To se mi v životě nestalo.

Byl jste rozhodnutý, kam penaltu kopnete, nebo jste čekal na pohyb brankáře?
Vždy jsem rozhodnutý, kam ji kopnu. Říká se, že penalta se dá jen špatně kopnout.

V lize se vám nedaří, může vám pohárová výhra pomoci?
Určitě nám to může pomoci. Vyhrát jsme chtěli a hlavně jsme to potřebovali, aby se tým zvedl. Jsem strašně moc rád, že se v útoku dařilo Vášovi po odchodu Marka Heinze. Doufám a jsem přesvědčen, že Váša ho nahradí.

Zmínil jste Marka Heinze, který v úterý opustil klub. Jak to vzala kabina?
My jsme to neřešili, Mara se s námi zatím ještě nerozloučil. Jedeme dál, potřebujeme vyhrávat i v lize a nehledíme na to, jestli tam Mara je, nebo není. Potřebujeme prostě vyhrávat a být jako tým.