Hlučín připravil náš starší dorost o domácí neporazitelnost

Hlučín připravil náš starší dorost o domácí neporazitelnost Z n o j m o - Přesně osm utkání trvala domácí neporazitelnost našeho staršího dorostu. Tuto úspěšnou sérii přeťal až Hlučín. Druhý tým tabulky měl dobrý start do utkání a po zásluze se dostal do vedení, pak jsme však otěže utkání převzali my a diktovali tempo. V úvodu druhého poločasu bylo srovnáno a od této chvíle sahal každý z týmů stejnou měrou po výhře. Nakonec se štěstí přiklonilo k soupeři, který dvěma góly v závěru utkání rozhodl, že tři body poputují do Slezska.

18. (Čafka), pátek 1.4.2016
1.SC Znojmo FK - FC Hlučín  1:3  (0:1)
Branky: 53. Malík (vl.) - 11. Jančík, 82. Krivčík, 87. Kulig
ŽK: 30. Švejda, 42. J. Kříž, 71. Z. Hříbek, 78. Pelán, 82. Tofl - 42. Ságner, 73. Rychnovský
Rozhodčí: Sedláček - Líkař, Richter
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Garčic (69. Tofl), Švejda (57. Z. Hříbek), Pelán, Dúcký - Fukal (c), Procházka (85. Fessl) - J. Kříž, Landšperský, Švejkar - Wascher
FC Hlučín: Chvěja - Lesniak (75. D Ágnelli), Rychnovský, Massaniec, Krivčík (c) -Ságner, Holiš (45. Bedry Jakub), Fojtík (88. Bedry Jan), Malík (63. Vošvrda) - Jančík, Pecuch (64. Kulig)
Počet diváků: 80

Hlučín vstoupil do utkání velice aktivně a v úvodu byl jasně lepším týmem. Proti Ságnerovi musel vytáhnout Šurkala dobrý zákrok a odolávat i dalším šancím. V 11. minutě už byl však krátký na perfektní souhru hostů. Kryštof Jančík uklízel míč v podstatě do prázdné brány. Až to, jakoby svěřence trenéra Zlámala probudilo a od této chvíle naopak diktovali tempo oni. Landšperský předvedl povedené sólo, ovšem jeho střele chyběla větší razance. Ještě větší šanci měl pak Kuba Kříž, k němuž se dostal míč po odrazu a příhře Waschera. Z pravé strany ovšem pohladil pouze boční síť.

Hosté měli v první půli v podstatě už jen jednu šanci, když tečoval Jančík loptu jen těsně vedle tyče. Pak už to byly opět znojemské barvy, které hrozily. Jirka Švejkar a Kuba Kříž si na chvíli vyměnili na křídlech pozice a prvně jmenovaný mohl srovnat, jeho technická střela na bližší tyč skončila o chloupek vedle. Mimo přímých střel jsme měli i několik nebezpečných centrů, především po levém křídle, kterým však chybělo to podstatné - finální fáze. I po rohových kopech se brankář Chvěja a hlučínská obrana pořádně zapotila. Nicméně do kabin se šlo z naší strany za nepříznivého stavu 0:1.

V druhé půli se jako první do šance propracoval Pelán, který se ocitl po centru z levé strany ve veliké šanci. Jeho hlavička šla však mimo, a to možná i trochu proto, že si vzájemně překážel s Wascherem. Ovšem vyrovnání jsme se nakonec dočkali. Kuba Kříž zahrával v 53. minutě rohový kop, který si srazil hlavou do brány hlučínský Patrik Malík.

To však bylo na dlouhé vše zajímavé. Dobrou akci podnikl s blížícím se koncem Jirka Švejkar, vyšla mu i zasekávačka, zakončení ale chyběla větší razance. A tak udeřili hosté. Naši obranu překvapili rozehrávkou standardky nakrátko a následně přišel do vápna střílený centr od Adama Krivčíka. Vypadalo to, že jej bude někdo z hlučínských hráčů tečovat, což ostatně očekával i náš brankář. To se však nestalo a míč zaplul do sítě. Při naší hře vabank pak přidal pojistku na tři body Sebastián Kulig.

Luděk Zlámal (Znojmo): Soupeř rozhodl utkání sice až v závěru, ale dal čtyři branky, jeden vlastní, a to je hlavní příčina konečného výsledku. Naše hra měla dobré a nadějné úseky, ale na dnešního soupeře to nestačilo.

Peter Drozd (Hlučín): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. V prvních deseti minutách jsme si vytvořili čtyři šance, které jsme neproměnili. Byli jsme aktivní směrem dopředu a soupeře jsme do ničeho nepustili. V 11. minutě jsme se konečně mohli radovat, kdy po krásné kombinaci Ságnera s Fojtíkem se prosadil na přední tyči Jančík a nekompromisně zavěsil. Vedoucí gól nám ale nepomohl, ba naopak. Soupeř nás začal přehrávat, hlavně v záloze, kde jsme měli velké problémy. Kazili jsme hodně přihrávek. Do poločasu se nám hra vůbec nedařila. V pauze jsme si řekli, že se musíme vrátit k naší hře, kterou jsme praktikovali prvních deset minut. Bohužel opak byl pravdou. Nemohli jsme se dostat znovu do hry. Soupeř nás přehrával. V 50. minutě jsme si dali vlastní gól po rohovém kopu. Kluky to trochu semklo a alespoň začali bojovat. Pomohli jsme si zase standardní situací. V 82. minutě Fojtík rozehrál na krátko Krivčíkovi, proti kterému nikdo nevystoupil a polocentrem z levé strany míč skončil v síti. Pak jsme přidali na závěr ještě třetí gól, kdy se do otevřené obrany se prosadil Kulig. Vítězství bylo ubojováno, ale musíme přiznat, že výkon mužstva nebyl ideální.