Helísek po Karviné: První půle byla slušná, měli jsme přidat druhý gól

Helísek po Karviné: První půle byla slušná, měli jsme přidat druhý gól Z n o j m o - Na hřišti patří společně s Radkem Mezlíkem mezi nejzkušenější hráče. David Helísek odehrál při domácí remíze s Karvinou celý zápas a my jsme se ho po utkání zeptali na dojmy nejen ohledně dění na hřišti, ale pochopitelně jsme také probrali atmosféru pod umělým osvětlením. Stejně jako ostatní hráči si ji i David velmi pochvaloval.

Davide dobře rozehraný zápas, nakonec z toho byla remíza. Jak si viděl utkání?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale věděli jsme, že Karviná bude těžký soupeř. Před zápasem bychom bod brali, ale na druhou stranu první půle byla od nás slušná a měli jsme přidat druhý gól. Karviná by to poté měla těžké. Nakonec jsme však mohli ještě prohrát, Dolík (Jiří Doleček pozn. red.) chytl v 85. minutě velkou šanci. Bod je asi zasloužený a spravedlivý.

Doceníte bod s Karvinou s odstupem času?
Nevím, jestli ho doceníme, ale musíme počítat každý bod. Jak už jsem zmiňoval, Karviná byla těžký soupeř, ale doma bychom měli vyhrávat, ať je to kdokoliv.

KOMPELTNÍ REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Ale stále je to lepší start doma, než v minulé sezóně...
Tak to ano. (s úsměvem) Ale opakuji, doma musíme bodovat naplno, sem tam něco přivézt z venku a bude to dobré.

Odstoupení Radka Mezlíka, jak velká komplikace to pro vás byla?
Těžko říct, to je kdyby. Ale nastoupil Pokec (Jakub Pokorný) a uhrál to v pohodě, vyhrával hlavičkové souboje, předskakoval soupeře.

RADIM KUČERA HODNOTNÍ UTKÁNÍ S KARVINOU

Jak už si zmiňoval v úvodní odpovědi, první půle se nám povedla. Kde byl problém v té druhé, proč to nešlo?
Karviná nás druhý poločas zatlačila, nevím, jestli je to tím, že nám došly síly. Spíš si myslím, že když vedeme 1:0, tak se začneme bát o výsledek a bojíme se hrát dopředu.

Ve Znojmě poprvé pod umělým osvětlením, jaké byly pocity z tohoto hlediska?
Pro nás hráče je to samozřejmě lepší, protože fotbal má lepší atmosféru, než když je to odpoledne. První půle byla ještě jakoby stejná, ale v druhé části, když se světla rozsvítila, tak to bylo super.