Gól v závěru první půle nás srazil, hodnotil po Spartě trenér Kalvoda

Gól v závěru první půle nás srazil, hodnotil po Spartě trenér Kalvoda P r a h a - Gól v závěru první půle to byl podle trenéra Leoše Kalvody jeden z důvodů, proč to na Spartě nevyšlo. Dalším byla také dle zkušeného kouče ustrašenost jeho svěřenců a absence Matúše Lacka, který nemohl nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám. Znojmo nakonec prohrálo na Letné 3:0 a nadcházející víkend ho čeká důležitý zápas se Zbrojovkou Brno.

Trenére jak byste zhodnotil utkání proti Spartě?
Věděli jsme, co nás čeká, ale trochu mě zklamali hráči. Ne však přístupem, ale ustrašeností a bojácností hrát fotbal, na jaký jsme od nich zvyklý. Sparta byla silnější na míči a nepustila nás do hry. Šance jsme měli jen po chybách soupeře, ale Sparta prokázala, že je to náš tým číslo jedna. Je z ní cítit vnitřní síla a myslím, že ligu už dotáhnou do úspěšného konce a těžko jí bude někdo ještě honit.

Viděl jste jako klíčový moment inkasovaný gól do šatny?
Samozřejmě, protože branka v samém závěru poločasu vždy tým srazí. Bylo to vidět i v úvodu druhé půle, a také jsme rychle dostali druhou branku.

V sestavě byly oproti minulým utkáním nějaké změny, jak jste to viděl na hřišti?
Chyběl nám Matúš Lacko. Dokáže hru zklidnit, dát ji ráz, udržet balón, změnit tempo hry. To nám proti Spartě chybělo, neudrželi jsme míč a každou druhou přihrávku v přechodu do útoku zkazili. Z toho Sparta těžila a také nás trestala.

Takže jste si v tomto směru i trochu oddechl, že proti Zbrojovce bude zase Matúš připravený?
Potřebujeme každého zdravého dobrého hráče.

Věřil jste, že je ještě možné za stavu 2:0 zápas nějakým způsobem zvrátit?
Když Sparta vede doma 2:0, těžko už se zápas otáčí. Zkusili jsme všechno, potom jsme dostali i třetí branku, ale jestli prohrát 2:0, nebo 3:0, to už je jedno. Sice to kazí skóre, ale rozhodovat budou stejně při rovnosti bodů vzájemné zápasy. A mezi námi a Spartou zřejmě vzájemné zápasy rozhodovat nebudou. (s úsměvem)

Proti Spartě se nám naskytlo pár gólových příležitostí, ale stále tu je problém s jejich zakončováním.
Bohužel. na tréninku skoro nic jiného neděláme než, že trénujeme zakončení. Chceme, aby dávali góly ze všeho, aby vše doráželi. Ale přijde zápas a bohužel.

Utkání se Zbrojovkou bude zápas s velkým Z. I z toho důvodu, že se na nás příští soupeř dotáhl. Vyhrála i Příbram.
Nemůžeme čekat, že to někdo uhraje za nás. My si to musíme uhrát sami za sebe a nedívat se na to, jestli náhodou Zbrojovka doma prohraje s Duklou. To už bychom chtěli moc.