Důležitá a cenná výhra shodli se po Zlíně Ledecký s Ilizim

Důležitá a cenná výhra shodli se po Zlíně Ledecký s Ilizim Z l í n - Jeden vstřelil náš druhý gól, druhý musel odolávat především v druhé půli zlínským ofenzivním nájezdům. David Ledecký i brankář Luboš Ilizi mohli být po utkání ve Zlíně, stejně jako celý náš tým, spokojení. Jako vůbec první jsme totiž dokázali na jaře obrat Zlín o body a navíc dvakrát skórovat, což se na Letné nepovedlo v druhé části FNL nikomu. Oba dva zmínění hráči se shodli, že to bylo velice důležité a cenné vítězství, i když to rozhodně nebyla procházka růžovým sadem.

David Ledecký: Na Zlín jsme vlétli a překvapili ho

Davide, rozhodl o výhře úvod utkání, kdy jsem v podstatě nepustili Zlín z vlastní poloviny a vstřelili dva góly?
Ano, myslím, že to rozhodlo. Od začátku jsme na Zlín vlétli a soupeře to překvapilo. Pomohly nám samozřejmě dva rychlé góly v úvodu utkání. Pak už jsme zápas zvládli dovést do vítězného konce.

Ty jsi byl autorem druhé branky, kdy jsi využil zaváhání zlínské obrany.
Byl dlouhý míč na Libora a ten ho prodlužoval za obranu. Hubáček balón pouštěl brankáři Dostálovi, naštěstí se nedohodli a to byla šance pro mě a se štěstím jsem propasíroval míč do brány. (s úsměvem)

V druhé půli to bylo vzhledem k rychlému zlínskému snížení asi hodně těžké?
O přestávce jsme si právě říkali, hlavně nedostat na začátku druhé půle rychlý gól, což se bohužel stalo. Pak už bylo utkání nervózní a dramatické až do závěrečného hvizdu. Kdybychom dostali branku později, bylo by to jiné, ale výhru jsme udrželi a to je hlavní. Důležité vítězství.

Podali jsme dobrý týmový výkon, pochvaloval si Luboš Ilizi

Luboši, hned v první otázce přejdu k jedinému zlínskému gólu. Dva dobré reflexivní zákroky, ale poté stejně gól. Ty jsi tam ale poté něco reklamoval u rozhodčího, co to bylo?
První šanci jsme chytil, to bylo už úplně na brankové čáře, nohou jsem to vyrazil na něho (Tomáš Poznar pozn. red). Zdálo se mi, že mu míč šel na břicho a on si to rukou posunul a zakončil. Naštvalo mě to, dostat takový gól. Myslím si, že byl rukou, tak jsem to reklamoval u rozhodčího.

Pro brankáře určitě těžký zápas, především v druhé půli si musel být neustále v pozoru.
Zlín nás ve druhé půli zatlačil. Měli tam takové situace, že to opravdu zavánělo nějakým průšvihem. Musel jsem být stále v pozoru, pár zákroků jsme předvedl, ale měl jsem i štěstí.

V druhé půli šel na tebe Lukáš Železník z pravé strany sám, ale vychytal si ho. Byl to dle tebe jeden z klíčových okamžiků utkání?
Bylo to za stavu 2:1 pro nás zhruba v 70. minutě. Zmenšil jsem mu hodně úhel, takže to v podstatě neměl kam dát a nastřelil mě. Jsem rád, že jsem podržel v takové situaci, bylo by to těžké, pokud by Zlín vyrovnal. Domácí by poté vše natlačili do útoku. I tak se za stavu 2:1 pořád tlačili do nebezpečných centrů.

Jsme první, kdo na jaře obral Zlín o body. Vítězná děkovačka, tebe fanoušci několikrát vyvolávali. Asi skvělý pocit?
Jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu. Myslím si, že jsme celé mužstvo hráli velice zodpovědně, dobře jsme se na utkání připravili. Každá série musí někdy skončit a nyní skončila Zlínu. Jsem rád, že jsme si odtud odvezli tři body. Nebylo to vůbec jednoduché.