Devatenáctka na dobrý výkon s Baníkem nenavázala, s Porubou těsně prohrála

Devatenáctka na dobrý výkon s Baníkem nenavázala, s Porubou těsně prohrála Z n o j m o - K druhému utkání sezóny zajížděla naše devatenáctka poprvé na hřiště soupeře. V Ostravě se bohužel nepovedlo navázat na dobrý výkon s Baníkem a z Bazalů, kde se zápas na umělé trávě odehrál, se vracíme po těsně prohře 0:1 bez bodů.

3.kolo, sobota 20.8.2022
1. FC Poruba - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  1:0  (1:0)
Branka: 61. Kantor.
ŽK: Pav. Šuba (ZNO).
Rozhodčí: Janeček - Čecháček, Žáček.
1. FC Poruba: Chelmecký (c) - Biedermann, Tannert, Dula, Dostalík, Strnad (90+3. Čečotka), Volný, Kantor (88. Hradil), Lyčka (68. Dulínek), Káňa, Sadílek (88. Pohoreli).
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil (c), Marek Krontorád, Valášek, Pav. Šuba (46. Martin Krontorád), A. Ryška, Železný, Štola, D. Žižka, Čížek (59. Bakaj), Durda (73. Bartoněk).

Po domácí výhře v úvodu sezóny nad Baníkem Ostrava bylo důležité nepodlehnout přílišné euforii a zůstat nohama na zemi, o čemž ostatně mluvil i trenér František Havlík. To se však i dle jeho slov po zápase nepovedlo. „Utkání jsme nezvládli nejen po herní stránce, ale i po té charakterové, mentální - vyjma prvních dvaceti minut, kdy jsme byli aktivnější, na středu hřiště jsme získávali první a druhé míče, měli jsme dobré náběhy na krajích hřiště, takže nás soupeř zastavoval faulem nebo odkopnutím míče na rohové kopy, po kterých jsme měli svoje největší příležitosti v utkání.“ Jak lze vyčíst z jeho slov, v úvodu utkání jsme měli více ze hry, šance, které jsme si vytvořili, jsem však neproměnili a utkání se začalo vyvíjet jiným směrem, než bychom si představovali a taktovku zápasu začala přebírat Poruba.

Trenéři se naší hru pokusili ve druhé půli oživit, nicméně chytit ten správný rytmus zápasu se ani tak nezdařilo. „Mdlý výkon pokračoval bohužel i ve druhém poločase, přestože jsme se snažili do naší hry dostat čerstvými hráči více pohybu a kvality především do útočné fáze.“ O osudu utkání rozhodla jediná branka z 61. minuty a byla bohužel hodně laciná, po nedůsledně bráněném rohovém kopu se prosadil Kantor. „Necháme hráče soupeře naskočit na hlavičku bez jakéhokoliv ataku v prostoru, kde mají určení hráči osobní odpovědnost. O nějakém tlaku v závěrečné fázi zápasu nemůže být z naší strany ani řeč – hrajeme na 3 útočníky, ale nedokážeme do vápna za 15 minut dostat jediný kvalitní centrovaný míč, rozbít domácí obranu pohybem bez míče, ukázat kreativitu a kvalitu na míči v ofenzivní fázi hry,“ předeslal znojemský lodivod i vývoj zbytku utkání. Po dobrém vstupu do soutěže tak přišlo vystřízlivění, šanci na reparát budeme mít již ve středu, kdy hrajeme v Hlučíně.

František Havlík (trenér Znojma): Z toho, co jsme předvedli, jsem hodně nespokojený a zklamaný zároveň, hráči neměli pokoru a respekt k soupeři, ani k sobě navzájem. Neustálá negativní komunikace, komentování chyb druhých, komentář ke každému výroku rozhodčího (pískal naprosto korektně a s přehledem), nekoncentrovanost, komunikace s diváky, trenéry soupeře. Teď je to na klucích, jak zareagují na kritiku a zda budou schopni v dalším utkání předvést týmový a naprosto koncentrovaný výkon, kde bude pracovat jeden za druhého, nebo to, co jsme předvedli s Porubou..