Dan Odehnal byl v Ústí jako zeď

Dan Odehnal byl v Ústí jako zeď Ú s t í n a d L a b e m - Skvělý zápas odehrál v Ústí nad Labem až na jednu "kaňku" náš stoper Dan Odehnal. Byl to při výhře 1:0 možná jeho nejlepší výkon podzimu, zkrátka byl jako zeď, přes kterou se soupeř nemohl dostat. Zmíněnou kaňkou byla bohužel žlutá karta, pro Dana to byla čtvrtá v sezóně, což znamená stop pro utkání s Vlašimí. Čtyřiadvacetiletý fotbalista to však bral sportovně, navíc do zákroku na žlutou musel jít, aby zabránil možné nebezpečné akci Ústí.

Dane, bylo to proti Ústí o tom hýbat se a nebo umrznout?
Hýbal jsem se hodně, takže mě zima určitě nebyla. (s úsměvem) Je to nepříjemné počasí, ale moc mi to nepřišlo, protože jsme toho naběhali celkem dost.

Ve druhém poločasu jsi tam měl zákrok na žlutou kartu, který možná nic neřešil. Bohužel to byla tvoje čtvrtá žlutá v sezóně. Jak si to viděl?
Já si právě myslím, že řešil. Šel jsem do šprajcu a věděl jsem, že musím být u míče dříve. Kdyby si to útočník balón přede mnou píchl, tak by měl volný prostor. Na druhou stranu si říkám, že jsem tam šel moc zbytečně nohama napřed, nebyl to pěkný zákrok. V tu chvíli, když jsem vyrážel na míč, jsem na sto procent věděl, že to musím mít, proto jsem tam tak šel.

Kalí ti to výhru, že nebudeš moci proti Vlašimi nastoupit?
To je těžká otázka. Samozřejmě bych hrál rád, ale ona by ta čtvrtá žlutá asi dříve nebo později přišla. Přišlo to teď, nedá se nic dělat. Takový je u obránců fotbal, že většinou ty čtvrté žluté přijdou.

Výhře jsme šli celý zápas naproti. Zasloužená tři body v Ústí?
Celý první poločas jsme hráli dobře, byli jsme hodně na balónu. Ústí jsme přehrávali, vypracovali jsme si nějaké šance. Soupeř ale také hrozil z brejků po našich chybách. V kabině jsme si říkali, že je to o prvním gólu. O tom je v podstatě tuto sezónu celá druhá liga. Kdybychom dali první gól před týdnem Frýdku-Místku, tak to nedopadlo prohrou. Soustředili jsme se na to, abychom první gól dali. K našemu štěstí a jejich smůle se nám to povedlo v devadesáté minutě.