Co čekáš? Je Ti pětatřicet, ne dvacet, říkali vrstevníci Ordošovi po zranění. Hráč sám sebe zklamal

Co čekáš? Je Ti pětatřicet, ne dvacet, říkali vrstevníci Ordošovi po zranění. Hráč sám sebe zklamal Z N O J M O - Měl být jednou z hlavních opor týmu. Ačkoliv Michal Ordoš před sezónou přišel do znojemského klubu z nižší rakouské soutěže, tak přesto v přípravě zářil, v generálce se blýskl hattrickem. Zkušenému hráči se rovněž vydařil úvodní druholigový zápas proti FK Varnsdorfu, k zisku bodu přispěl vstřeleným gólem. Následně však nastalo zranění, po kterém se již střelecky neprosadil. Nejen o tom s Ordošem probíhal rozhovor po závěrečném duelu roku.

 
 
 
This text will be replaced

Michale, zkus prosím zhodnotit zápas s FK Hradcem Králové z pohledu našeho mužstva…
Pro nás se jednalo o těžké utkání. Hradec je jedním z favoritů na postup a také to potvrzoval. Trošku nás nakoplo, že ve druhé minutě nedal penaltu. První poločas jsme byli herně lepší, akorát jsme neměli finální fázi, nějaké zakončení. Druhá půle byla naše klasika. Zalezli jsme a Hradec začal hrát, co potřeboval. Přehrávali nás. Ke konci nás podržel Vlasta. (Vlastimil Veselý – pozn. red.)

Minule jste vyhráli vysoko ve Vítkovicích 6:0. Dodalo vám to do žil trochu sebevědomí po nezdařených předchozích zápasech?
Dodalo, ale zase byla reprezentační pauza, takže jsme se neměli na co těšit, a za čtrnáct dní to trochu ubylo. Je to trochu nesmyslný termín. Netuším, kolik má Hradec reprezentantů, ale my nemáme žádného. Nechápu, proč tam ta pauza je. Některé týmy si zápas odehrály a mají klid, my jsme čtrnáct dní museli čekat. Nebylo jednoduché se nachystat, každý už cítí dovolenou. Euforie po Vítkovicích byla, ale trenér nás vždy sestřelí, takže nebylo co slavit.

Po podzimu máme šestnáct bodů, což je dobré pro záchranu. To ale nebyl náš cíl před začátkem sezóny. Jak to nyní můžeme hodnotit?
Má to dvě fáze. Nezvládli jsme domácí zápasy, u kterých se čekalo, že budeme bodovat. Jednalo se o zápas se Sokolovem, prvním kole Varnsdorfem nebo Sokolovem. To je devět bodů. Kdybychom je měli, tak již máme přibližně 24. Co jsem tak četl, tak jsme nejhorší tým doma. (náš tým z devíti zápasů získal osm bodů – pozn. red.) Je to škoda, podařily se nám totiž udělat těžké body venku, například v Českých Budějovicích (jednalo se o výhru 2:1 – pozn. red.) a doma jsme to nepotvrdili. To nás sráželo celou půl sezónu.

Zeptám se i na tvůj výkon, kdyby ses na něj podíval sebekriticky vlastníma očima, jsi zkušený hráč. V jedné části sezóny jsi nehrál. (Michal Ordoš chyběl od druhé poloviny července do závěru srpna – pozn. red.) Zkus se na své představení podívat…
Sám za sebe jsem zklamaný, čekal jsem od sebe více. Nechci se na to vymlouvat, ale zranění po prvním kole, po kterém jsem chyběl asi pět týdnů, mě samotného překvapilo, jakou zanechalo stopu. Trvalo mi strašně dlouho, než jsem se do toho zpátky dostal. Konzultoval jsem to se staršími kluky a říkali „Co čekáš? Je Ti pětatřicet, ne dvacet“. Některé zápasy doma jsem odehrál hodně špatně. Dnes již vím, že je to také tím, že jsem neměl dost natrénováno, síla prostě nebyla. Můžu poděkovat trenérovi, že mě podržel.

Co do jara? Předpokládám, že budeš i nadále v našem dresu hrát…
S panem Tunkou (Jiří Tunka – prezident znojemského klubu) jsme se dohodli na prodloužení smlouvy, tak jak bylo avizované. Smlouvu tedy mám do příští zimy. A co do jara? Pokračovat v tom, co jsme předváděli venku, a zlepšit to, co jsme dodrbali doma. (s úsměvem)

Jak to vypadá s plány na další týdny? Kdy by měla začít příprava? Jak se na ni Michal Ordoš těší? Nejen to najdete ve videu.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • robert.knebl: Gratulace k druhé výhře v MSFL a nad silným F-M. ...
  • mišák.z: Gratulace k vítězství , když se bude hrát jak ...
  • JirkaPo: Ke kritice patří i chvála ..... bohužel (možná ...
  • JirC: Konečně!!! Dneska výborně, kluci💙 ...
  • JirkaPo: I když chápu rozhořčení fanoušků, i mne to nenechává klidným... ...
  • mišák.z: Nebo zase napíšete za půl roku až escéčko vyhraje.....jaký jsou ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin