Aleksijević po Bohemce: Bod není špatný, ale měli jsme na výhru

Aleksijević po Bohemce: Bod není špatný, ale měli jsme na výhru Z n o j m o - Na dvě výsledkově nepovedené venkovní zápasy dali v pondělí zapomenout svěřenci Petara Aleksijeviće. Ze hřiště Bohemians Praha 1905 si odvezli bod za remízu 1:1. Podle průběhu utkání mohl myslet náš tým ještě výše, a to na tři body. Dle trenéra je ale důležité, že se povedlo prolomit venkovní nezdary a navíc byl spokojený, že po zranění mohl opět využít kapitána Jakuba Pokorného.

Musel jste vzhledem k menším rozměrům hřiště improvizovat ve strategii?
Je pravda, že se hrálo se na hřišti, které mělo menší parametry. Hřiště bylo hodně užší i kratší, než je zvykem. Paradoxně to ale našemu agresivnímu způsobu, který chceme hrát, pomohlo. Měli jsme hodně velkých šancí. Myslím, si že zápas byl především v první půli jednoznačně v naší režii.

Pro oko diváka to vypadalo tak, že první polovinu máme jasnou převahu. V té druhé pak měli více ze hry klokani. Souhlasíte?
Ve druhé půli jsme hráli proti větru, což také ovlivnilo děj utkání. Díky tomu, že foukal velice silný vítr, se Bohemka nakopávanými míči dostávala k optické převaze. Ale musím říct, že i v druhém dějství jsme měli tři vyložené šance, které jsme nevyřešili dobře. Pak tak ještě nadějné brejkové situace, kde jsme nevolili zakončení. I proto možná vypadalo, že soupeř měl navrch, i když musím říct, že Bohemka měla dvě velice nebezpečné střely v druhé půli.

Vítězství bylo na dosah, v zakončení ale možná chybělo trochu více klidu?
Určitě, ale pozitivní je, že se do příležitostí dostáváme. Bylo pro nás hlavně důležité, že jsme přerušili sérii nepříjemných proher. Opět, až na nějaké drobné individuální chyby, jsme předvedli dobrý kolektivní výkon. Opět bylo vidět, že nám přišli pomoci hráči z A-týmu. Uzdravil se Jakub Pokorný, který od Jihlavy nehrál. Proti Bohemce odehrál celý zápas a je v pořádku, což musím zaklepat. I Jakub přispěl ke zkvalitnění juniorské sestavy. Věříme, že absence budou v budoucnu co nejmenší a budeme se moci spoléhat na stabilní sestavu a sbírat body.

Před zápasem byste určitě bod bral. Nemrzí vás ale vzhledem k průběhu zápasu, že je to nakonec jen remíza?
Odjížděli jsme do Prahy s tím, že chceme uhrát alespoň bod. Jak říkáš, když to nyní zpětně hodnotím, je škoda, že jsme nevyhráli. Kdo utkání viděl, potvrdí, že můžeme být smutní z toho, že nemáme tři body.