Výhra kluky povzbudí, ale věřím, že dokážeme hrát ještě lépe, říká trenér Kučera po výhře nad Sokolovem

Výhra kluky povzbudí, ale věřím, že dokážeme hrát ještě lépe, říká trenér Kučera po výhře nad Sokolovem Z n o j m o - Opět byl po celou dobu utkání nervózní, po konci utkání ale mohl být tentokrát trenér Radim Kučera spokojenější než v předchozích utkáních. Jeho svěřenci porazili Sokolov 2:0 a kouč měl možnost v rozhovoru spokojeně hodnotit zápas. Za výhru byl rád, ale samozřejmě viděl i různé nedostatky, a co by bylo zlepšit třeba už do příštího domácího utkání s Frýdkem-Místkem.

 
 
 

Trenére, výhra 2:0, jaké je vaše hodnocení?
Sokolov jsme do moc šancí nepustili. Byl však velmi silný na míči a vynikající v předfinální fázi. Stálo nás to hodně moc sil v tom, že jsem stále museli běhat nahoru dolů. Na druhou stranu, kdybychom dotáhli několik našich brejků, mohlo utkání skončit větším rozdílem, pro soupeře by to ale bylo kruté. Věděli jsme, že Sokolov má silný tým, jsem moc rád, že jsme utkání zvládli.

Důležitá výhra i v tom, že nás hned za týden čeká další domácí zápas?
Musím říct, že jsem chtěl toto utkání zvládnout, protože kdybychom jej nezvládli, bylo by těžké vyhrát druhý domácí zápas. První klání jsme zvládli a samozřejmě chceme uspět i ve druhém. Čeká nás Frýdek-Místek, který hrál v Sokolově minulý týden vyrovnanou partii a v první půli byl lepší. I z toho jsme věděli, že Sokolov má problémy s přímočarostí. Z toho vyplynul i náš první gól, přesně to jsem chtěl po mých hráčích od první minuty. Věřím, že výhra kluky povzbudí a myslím, že fotbalově dokážeme hrát ještě lépe. Chceme hrát samozřejmě vždy co nejlépe a sbírat body, ale nervozita není na místě. Stále se máme v čem zlepšovat.

Ale s výhrou panuje určitě spokojenost?
Jak jsem zmiňoval, pro kluky je to povzbuzení. Jsem rád, že jsem hráli po delší době opět v pátek. Utkání jsme zvládli, ale před námi jsou ještě tři kola a my chceme uhrát co nejvíce bodů, abychom měli klidné jaro a soustředili bez nějakého tlaku se na práci.

Hřát na srdci vás musí nejen výhra, ale určitě i čisté konto?
Nulu jsme naposled uhráli...to už je hodně dlouho, že? (s úsměvem) (čisté konto jsme udrželi před šestí zápasy v Prostějově při výhře 2:0 pozn. red.) Nejsme tým, který hraje na nulu, ale čisté konto samozřejmě zahřeje. Je to povzbuzení pro Haluze (Pavel Halouska pozn. red.) i všechny hráče na hřišti. Já mám ale raději góly, kdybychom vyhráli 5:3, tak bych byl také rád. (s úsměvem)

Co říkáte na trefu Honzy Javůrka?
Bylo to trochu se štěstím. (s úsměvem) Ale jak jsem zmiňoval už dříve, bylo to po herní situaci, kterou jsem po hráčích požadoval. Sokolov měl problémy s míči za obranu, proto jsem se rozhodl i pro takovou sestavu. Trefil to krásně. Vstřelený gól nám pomohl i v tom, že jsme poté mohli chodit do brejků. Ale stále to chtělo ještě víc, myslím, že spoustu brejků jsme mohli dotáhnout lépe. Hosté už pak v kombinaci hodně riskovali. Sbíráme zkušenosti, doufám, že se trefí brzy Kubilay Yilmaz. Když jde do hry, vždy si vypracuje šanci, ale nedá. Pro něj by bylo také důležité vstřelit branku, chytit se.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • mišák.z: Kéž by jsi měl pravdu , uvidíme v pátek proti ...
  • hacko: ale no tak, je za námi pár kol, prostě nám ...
  • mišák.z: Chtěl jsem se zeptat ,uvažuje klub o možných posilách...... ...
  • Junior28: Řekl bych, že Kalvoda je kvalitní trenér, ale chyba bude ...
  • mišák.z: Pod trénováním trenérem Kalvodou jaro-podzim 2018, 3-4-11,hodně špatná bilance. ...
  • Jiří_M.: Já dal na to naše Znojmo... 3,03 na výhru hostí... ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin