FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Čtvrtá (a jasná) výhra v řadě!

Čtvrtá (a jasná) výhra v řadě! Po třech vítězstvích za sebou se očekávalo, že navážeme na předchozí tříbodové zisky. I kvůli bodovým ziskům týmů v tabulce kolem nás ve včerejších zápasech jsme potřebovali porazit soupeře, který se nám jako poslední na domácím hřišti v této sezoně postavil, byť byl v pořadí MSFL o několik bodů a příček výše. A to se podařilo a před posledním duelem, který odehrajeme na půdě Sigmy Olomouc B jsme se v tabulce posunuli už na 12.pozici!

15.k. Fortuna MSFL, neděle 7.11.2021
1.SC Znojmo FK - Český SK Uherský Brod, spolek  4:1  (2:0)
Branky: 11. a 90+1.Moučka, 3.Gonçalves, 51.Štrombach (pen.) – 88.Michalec
ŽK: 7.Gonçalves – 24.Mančík, 50.Pavlíček, 73.Váňa
Rozhodčí: Silný Zdeněk - Vejtasa Simon, Slabý Jiří
Delegát: ing. Jan Zahradníček
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Russmann, Okleštěk (C) (84.Torete), Štrombach (78.Traore), Glushach, Kočík, Gonçalves (88.Foltýn), Prokeš, Moučka, Krakovčík, Kirschner
Český SK Uherský Brod, spolek: Jícha – Pavlíček, Malenovský (85.Zámečník), Gettler (73.Lorenc), Mančík, Jaroněk (73.Kúdela), Josefík, Michalec, Vrága (C), Flasar, Váňa
Počet diváků: 220

V sestavě nakonec bez Martina Papeže, ale se všemi dalšími hráči kádru, jsme se opět zakousli do soupeře hned od začátku. Šance z 1.minuty sice ještě nevyšla, ale ve 3.minutě jsme už vedli 1:0 a byla to krásná branka! Po dlouhém autu z pravé strany se dostal míč k Matheusu Gonçalvesovi, který akrobaticky zakončil do branky exznojemského Filipa Jíchy!

I nadále nám patřilo hřiště. Už v 11.minutě jsme si mohli znovu zakřičet gól! Petr Kirschner běžel po pravé straně, u hranice velkého vápna udělal protihráči kličku a přihrál pod sebe na Davida Moučku, který tvrdou ranou rozvlnil síť podruhé v zápase - 2:0!

Ve 36.minutě jsme se dostali do další velké šance. Martinu Krakovčíkovi se nepovedla přihrávka na Tomáše Oklešťka, ale David Moučka vzápětí míč získal zpět a na kapitána přihrál. Ten zakončil jen malý kousek vedle pravé tyčky!

Nakonec se v závěru první půle mohli radovat i hosté. Michalcova střela šla ale vedle!

I druhý poločas pro nás začal parádně. Na konci 49.min. byl faulovaný Matheus Gonçalves ve vápně soupeře.

K penaltě se postavil náš nejlepší střelec týmu David Štrombach a svým devátým gólovým úspěchem v soutěži (dělí se o třetí místo v tabulce střelců MSFL) a nedal brankáři hostů šanci - 3:0!

O dvě minuty později jsme nejprve trefili hlavičkou břevno, ale byl pískán ofsajd. O minutu později pak hosty dokonce zachránila tyčka! Matheus Gonçalves se uvolnil ve vápně a nastřelil vzdálenější konstrukci braky!

V 71.minutě jsme mohli navýšit vedení, ale střela z úhlu přešla jen na druhou stranu hřiště.

V 78.min. se hosté dožadovali penalty, ale sudí zůstal ledově klidný.

V 82.minutě mohli hosté snížit. Michalec odcentroval na Váňu, který z velké blízkosti hlavou minul cíl.

Nakonec ale Bartosz Przybysz neudržel čisté konto. V 88.min. se hosté vydali na naší polovinu a po přihrávce z levé strany velkého vápna se k míči dostal nehlídaný Michalec, který doťukl míč do branky!

Poslední gólové slovo ale nakonec přeci jen měli naši fotbalisté. Petr Kirschner se vydal s míčem po pravé straně a následně odcentroval do vápna na Davida Moučku, který si míč zpracoval a tvrdou střelou doprostřed branky navýšil vedení na konečných 4:1!

Jak už jsme uvedli. Souhrn všech výsledků 15.kola a především naše 4.výhra v řadě nás posunula už na 12.pozici. Čeká nás už jen jeden podzimní zápas a to na půdě SK Sigma Olomouc B příští sobotu od 10:15. Po podzimu tak můžeme být v případě výhry dokonce na 11.místě, při nepříznivém vývoji všech zápasů by to bylo předposlední místo. Reálně bychom ale mohli přezimovat nejhůře na 14.pozici.