Znojmo zápas roku zvládlo! Vašíček vystřelil výhru na Kladně!

K l a d n o / Z n o j m o - Jihomoravané cestovali na Kladno s nožem na krku. Vítěz zápasu se totiž mohl výrazně přiblížit k záchraně ve druhé lize. A Znojmo zvládlo důležitý duel skvěle, Vašíček vstřelil v 64. minutě jediný gól utkání a dvě kola před koncem ligy si naši fotbalisté zajistili dobrou výchozí pozici pro záchranu, navíc přeskočili nejen Kladno, ale i Varnsdorf a jsou na třinácté pozici! Nutno podotknout, že sudí ve vypjatém duelu zvládli svou roli velmi férově.

28.k.2.liga, neděle 29.5.2011
SK Kladno - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:0)
Branky: 64. Vašíček.
ŽK: 66. Samek, 81. Radosta - 34. Lacko.
ČK: 90+4. Macháček.
Rozhodčí: Jech - Teuber, Kovařík.
SK Kladno: Jakubov - Procházka, Samek, Macháček, Hajník - Bartoš (59. Štverák), Holub, Čurda (59. Radosta), Wojnar (74. Puchmertl), Kabele - Sklenář
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Kazár (81. Švarc), Yonov, Mička, Sukup - Lukáš (90. Trnovec), Nepožitek, Hnaníček, Zifčák (86. Kováč) - Lacko, Vašíček
Počet diváků: 1050

Klíčový zápas v záchranářské matematice čekal Znojmo v 28. kole na hřišti Kladna. Oba dva týmy měly v tabulce stejný počet bodů, hrálo se tak opravdu o bytí a nebytí. Zápas to mu také napovídal, hrálo se opatrně a žádný z celků nechtěl udělat zbytečnou chybu, která by je stála výsledek. Šancí tak k vidění příliš nebylo. hlavně v první části, kdy diváci viděli všehovšudy jednu velkou šanci. V 17. minutě rozehrávalo Kladno rohový kop a po něm se zrodila možnost Wojnara, který technicky přehazoval Hrubého. Jeho pokus byl ještě tečován, přesto směřoval do odkryté brány, těsně před brankovou čarou však dokázal odpoknout míč Zifčák.

Jinak oba brankáře v uvozovkách ohrožovaly hlavně střely z větší vzdálenosti. Hosté byli o něco aktivnější na znojemskou obranu však za celých pětačtyřicet minut recept nenašli.

Do druhého poločasu nastoupil domácí tým poněkud nervózně a tón hry udávalo především Znojmo. Kladnu se nedařilo zhola nic a hráči si vysloužili dokonce pískot vlastního publika. Jihomoravané si dokázali vytvořit několik náznaků dobrých možností, přesto to stále nebylo ono. Až v 64. minutě to našemu týmu vyšlo. Lacko sklepl míč na velkem vápně na Václava Vašíčka a ten se z voleje přízemní střelou trefil přesně - 0:1. Samozřejmě vedoucí gól byl vodou na mlýn hostů. Ti se dál tlačili do útoku a Jakubov musel likvidovat dvě střely Hnaníčka, přičemž tu druhou z přímého kopu musel kladenský gólman vyrazit na roh.

Kladno se sebralo v 75. minutě, kdy Kabeleho tečovaná střela skončila jen těsně vedle tyče. To bylo však jediné výrazné ohrožení Hrubého branky. Domácí se s koncem zápasu spoléhaly dlouhé nákopy do vápna, ty jim však radost nepřinesly. Když pak ve čtvrté nastavené minutě vyfasoval Máchaček červenou kartu za faul na unikajícího Kováče, bylo rozhodnuto. Znojmo se výhrou posunulo na třináctou pozici a k jistotě záchrany mu zbývá získat ze dvou kol tři body. Může si dovolit i luxus neuspět, stačí jedna prohra Kladna. Jihomoravané mají totiž lepší vzájemné zápasy.