Znojmo utrpělo v Praze nejtěžší prohru v letošní sezóně

Znojmo utrpělo v Praze nejtěžší prohru v letošní sezóně P r a h a / Z n o j m o - Brzké výkopy utkání zřejmě Znojmu nesvědčí. V Sokolově se tým probudil až v posledních minutách a vybojoval remízu. Proti Bohemians však byl úplně bez šance. Rozhodnuto už bylo po první půli, kdy domácí vedli 3:0, v další části pak přidali ještě jednu branku. Premiéru v základní sestavě znojemského dresu měl David Šmahaj, naopak Václav Vašíček usedl se zdravotními problémy jen na lavičku. Alespoň 15 minut si však po zranění poprvé na jaře zahrál Mička. V tabulce Znojmo kleslo na 11.místo a na předposlední Most už má náskok jen 7 bodů. Za týden hostí doma Čáslav a za 14 dní už v derby na Zbrojovku Brno!

22.k.2.liga, sobota 7.4.2012
FK Bohemians Praha - 1.SC Znojmo FK  4:0  (3:0)
Branky: 11.Grnár, 33.Flachbart, 45.Penc, 53.Janda.
ŽK: 55.Očovan - 42.Sukup, 73.Okleštěk, 78.Mička
Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Makovička.
FK Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Penc, Drsek, Grznár - Dorotík (74.P.Hájek), Šisler, Fenyk, Janda - Očovan (79.Klán), Škoda (87.Ibe)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup, Avdič, Yonov, Cihlář - Zifčák (56.Mandula), Šmahaj (75.Mička), Lacko, Mudra, Lukáš (56.Okleštek) - Rolinc.
Počet diváků: 470

Domácí povzbuzeni předchozí výhrou nad Ústí nad Labem na Znojmo od úvodu vlétli. V šesté minutě se sice ještě střela Šislera zastavila na břevně, o pět minut později se však už prosadil po rohovém kopu Pavel Grznár. Bohemians byli aktivní i nadále, hlavičkou jen těsně minul bránu Penc. Dobrou střeleckou formu naopak na jaře potvrdil Jan Flachbart, který i trochu se štěstím zvyšoval už na 2:0. Znojmo se dostalo k vážnějšímu ohrožení brankáře Wintra až ve 38. minutě, ale byl to spíše náznak, nebezpečně potulující se míč ve vápně, nakonec domácí gólman zkrotil.

Když už se zdálo, že oba týmy půjdou do kabin za dvoubrankového vedení Bohemians, přišla pro host krutá rána. V samotném závěru půle si totiž napravil střeleckou chuť Jan Penc a o zápasu totiž bylo prakticky rozhodnuto.

Aby nebylo o výhře domácích pochyb, přidali ještě v úvodu druhé půle absolutní pojistku zásluhou Petra Jandy. Ve zbytku zápasu tedy nebylo co řešit. Bohemians velký náskok přinesl lehkost do kombinace a hráli v absolutním klidu. Jihomoravané by naopak na toto utkání nejraději rychle zapomněli. Pozitivem tak alespoň bylo, že po zranění nastoupil poprvé na čtvrt hodinu Zdeněk Mička. Nicméně prohrou se Znojmo namočilo do bojů o záchranu.