FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Znojmo oplatilo Myjavě porážku z letní přípravy

Znojmo oplatilo Myjavě porážku z letní přípravy Z n o j m o - V letní přípravě na právě probíhající sezónu zvítězila Myjava v červenci v domácím prostředí nad Znojmem 2:0. V době reprezentační přestávky byl čas na odvetu a Jihomoravané vrátili porážku slovenském prvoligovém celku se vším všudy. Na své půdě zvítězili díky gólům Josefa Hnaníčka a Marka Juriče 2:0 a zvedli si před dalšími ligovými koly tolik potřebné sebevědomí.

přípr. ve Znojmě, čtvrtek 5.9.2013
1.SC Znojmo FK - Spartak Myjava  2:0  (1:0)
Branky: 39. Hnaníček (pen.), 84. Jurić.
Rozhodčí: Černý – Nikolaj, Vařacha.
1.SC Znojmo FK: Drobisz – Sukup, Odehnal, Hnaníček, Mudra – Buchta, Zeba – Helísek, Tomeček, Okleštěk – Reljić.
Do 2. půle zasáhli: Hrubý (GK), Jurić, Simerský, Uchenna, Hříbek, Heinz.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Spartak Myjava: Szekeli – Kosík, Pekár, Černáček, Kukol, Lukšík, Kuračka, Šulek, Ferenčík, Bruško, Siva.
Do 2. půle zasáhli: Jurica (GK), Onder, Vavák, Pelegríni, Duga, Marček, Daniel, Sládek.
Trenér: Vladislav Hudec.

Znojemští fotbalisté si mohli po delší době (pokud nepočítáme juniorku) vychutnat, jaké je to hrát opravdu na domácí půdě. K přípravnému utkání si pozvali Jihomoravané slovenskou Myjavu a od začátku utkání byli aktivnějším týmem. Soupeř se do útoku příliš nedral, v obraně hrál však velmi pozorně. Náš tým se sice dostal do některých dobrých náznaků, ty však končily buď už před šestnáctkou, nebo byly zlikvidovaný hostující obranou. Spartak si dokázal poradit i s několika nebezpečnými centry.

Znojmo se první velké šance dočkalo až v 38. minutě. Reljić udělal kličku před vápnem a vybídl ke skórování Helíska. Ten však se střelou váhal a pustil se do kličkované, kterou utnul až faul soupeře. K následné penaltě se postavil s kapitánskou páskou Josef Hnaníček a poslal míč neomylně k tyči, zatímco brankář šel na druhou stranu. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu pro domácí tým.

Druhá půle měla nabídnout aktivitu Myjavy, ta si však dala s útočnými rejdy načas. Napokak, v 54. minutě se do velké šance dostal po rohovém kopu Buchta, který předskočil obránce a zakončoval hlavou. Vyznamenal se ovšem brankář Szekeli. V druhé půli došlo v obou kádrech k řadě změn, což trochu oslabovalo jinak solidní tempo. Silné chvíle slovenského soupeře přišly v rozmezí 73. a 76. minuty. Nejprve hlavičkoval po standardní situaci těsně vedle tyče Siva a o několik okamžiků později dobře kroutil míč na zadní tyč Daniel.

Na tyto šance navázal poté Spartak ještě v 82. minutě. Míč po standardní situaci propadl až k Onderovi, jehož střelu k tyči ale bravurně zlikvidoval brankář Hrubý. O pouhou minutu později se pak předvedl na druhé straně nigerijský mladík Uchenna, který si pohrál na levé straně s míče a jeho gólovou střelu na zadní tyč musel Jurica vytlačit konečky prstů na roh. Z toho už ale následně udeřilo. Míč se dostal na hlavu vysokého stopera Marka Juriće a ten naposled v utkání rozvlnil síť.