Znojmo - Pardubice 3:2 aneb jak je důležité míti Vašíčka

Znojmo - Pardubice 3:2 aneb jak je důležité míti Vašíčka Z N O J M O - Dlouho se čekalo na prolomení střelecké smůly Václava Vašíčka a když už to přišlo, stálo to za to. Vstřelil totiž hattrick a právě tyto tři trefy znamenaly výhru nad Pardubicemi. Zvláště ve druhé půli pak Znojmo ukázalo svůj potenciál, když předvedlo několik líbivých akcí. Přesně se tak opakuje loňský začátek druhé ligy. Teď si jen přát, aby to vydrželo. A třeba i pohled na tabulku, kde jsme po třech kolech na druhém místě!

3.kolo, neděle 19.8.2012
1.SC Znojmo FK - FK Pardubice  3:2  (2:0)
Branky: 34. Vašíček, 43. Vašíček, 64. Vašíček - 52. Dittrich, 90. Dubský.
ŽK: 23. Přibyl
Rozhodčí: Kalenda - Filípek, Kotík.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Buchta, Avdič, Yonov (K), Sukup - Helísek (90+. Hříbek), Mudra, Nepožitek, Lacko, Okleštěk (84. Lukáš) - Vašíček (88. Mandula).
FK Pardubice: Shejbal (K) - Přibyl (39. Kakrda) Němeček, Prorok, Norek - Dittrich, Řezníček, Jeřábek (67. Dubský), Javůrek - Petrus, J. Sklenář (46. Hundák).
Počet diváků: 672

V tropickém vedru padlo ve Znojmě pět branek a domácí fanoušci mohli odcházet spokojeni Znojemští totiž dokázali zvítězit nad Pardubicemi 3:2. Výhru nad nováčkem druhé ligy řídil kanonýr Václav Vašíček, který zaznamenal hattrick.

První půle nenabídla příliš vzruchu. Domácí byli o něco aktivnější, ale dlouho se jim v útoku nedařilo. Hosté měli dobrou šanci už ve čtvrté minutě, kdy si z pravého křídla seběhl Přibyl a chytře obstřeloval brankáře Hrubého, jen těsně minul tyč.

Jihomoravané často používali taktiku dlouhých nákopu, ta vypadala dlouho beznadějně, ovšem jen do 34. minuty, kdy se za obranou objevil Václav Vašíček. Počkal si na duo obránců, už ve vápně zasekl míč a poslal loptu do ke vzdálenější tyči. Podobná situace následovala o devět minut později. Vašíček spěchal za dlouhým nákopem a vyhrál souboj s vyběhnuvším gólmanem Shejbalem, jenž hasil požár za obranu. Znojemský útočník si stačil míč poslat kolem Shejbal a pak už skóroval do prádzné brány.

Zápas dokázal v úvodu druhé části zdramatizovat Jaroslav Dittrich, který se dokázal natlačit před Jonova do vápna a střelou do horního rohu nedal Hrubému šanci. Znojmo však dnes mělo Václava Vašíčka. Ten zakončil v 64. minutě krásnou akci Znojma a příhru Oklešťka střelou z první pod břevno. V dalších minutách nebylo pochyb, kde zůstanou tři body. Domácí zaváhali už pouze jednou, kdy nechali skóroval po centru ze standardní situace hlavou střídajícího Tomáše Dubského.