Ze Žižkova důležitý bod!

Ze Žižkova důležitý bod! Za neustálého povzbuzování znojemského kotlíku se v nedělním dopoledni pod žižkovským vysílačem zrodila remíza. Přestože strohá statistika říká, že jsme vyrovnali až v poslední minutě a musíme být tudíž rádi za bod, za průběh zápasu jsme si klidně mohli vybojovat i tři. Ale nebuďme nespokojení. Sice jsme v průběžné tabulce druzí jen díky o jednu branku horší skore, ale s po konci soutěže bychom byli první - máme s Bohemians Praha 1905 lepší vzájemné zápasy. Podstatné ale je, že máme na třetí místo náskok už 6 bodů a navíc lepší skore. Do konce soutěže zbývá už jen 5 kol - ten nejbližší zápas příští neděli 12.5. od 17:00 proti FK Bohemians Praha a v sestavě už znovu i s Markem Heinzem a Todorem Yonovem, kteří dnes kvůli karetním trestům ještě nemohli hrát! I proto buď s bodem z půdy zlepšující se Viktorie spokojeni!

26.kolo, neděle 5.5.2013
FK Viktoria Žižkov - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 9.Čermák (pen.) – 90.Ševčík
ŽK: 34.Dressler, 47.Karaduz
ČK: 80. Besta
Rozhodčí: Matějek – Tacina, Machálek
FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler, Bodeček, Besta, Čermák – Bartl, Mareš, Kotyza, Zapalač(62.Bartošák) – Karaduz (56.Tasic), Kalod (76.Kiidron)
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček, Hříbek, Cihlář (63.Okleštěk) – Helísek, Buchta, Lacko, Nepožitek, Odehnal – Ševčík
Počet diváků: 1056

Zápas za příjemného počasí de facto otevřela situace v našem pokutovém území, kdy Josef Hnaníček zahrál bohužel jasně rukou a domácí tak dostali v 10.min. možnost otevřít skore. A využil ji tamní expert na penalty Čermák, poslal Vlastimila Hrubého na opačnou stranu, domácí se tedy ujali vedení. Naši hráči ale neklesali na mysli, hráli tak, aby alespoň srovnali. Domácí je velmi často zastavovali jen za cenu obranných zákroků, i když ne všechny z nich označoval rozhodčí za fauly. Snaha dosáhnout branky byla nejen ze strany v podobě centrů, ale i kombinační hrou, která ovšem někdy přinášela nepřesnosti. V 16.min. právě po centru se hlavou prosazoval Radek Buchta, ale míč skončil těsně vedle. V 25.min. si Tomáš Cihlář v pokutovém území naskočil na míč, poté ovšem mířil nad! Také náš nejlepší střelec Radim Nepožitek to zkoušel. V 26.min. chtěl využít k přelobování příliš vepředu stojícího domácího gólmana Boháče, ale minul levou část branky. I náš bývalý hráč Zapalač chtěl ukázat, že ani po distanci nic neztratil ze své fotbalovosti a z dobrých osmadvaceti metrů napřáhl. Mířil však o kousek nad břevno znojemské brány. Ve 38.min. se pak mohla kopat penalta i v náš prospěch, ale rozhodčí viděl jen míč v zázemí a náš roh. Ve 42.min. Marešova hlavička minula levou část branky.

Do druhého poločasu nenaběhli naši hráči v úplně ideálním rozpoložení a objevovaly se chyby. Až v 53.min. jsme dostali možnost provést přímý kop. Byl to velmi pěkný signál - Josef Hnaníček si narazil míč se svým spoluhráčem, akce ale brankou neskončila. V 63.minutě přišel na hřiště Tomáš Okleštěk a oživil hru. V 67.min. pak přišla do té doby určitě největší naše šance. Ovšem i mistr střelec se někdy utne. Radim Nepožitek stál sám tváří v tvář gólmanovi, ale místo střely do naprosto odkryté části se snažil dát balon k levé tyči, kterou ovšem nepochopitelně i pro sebe minul! Na hrotu se nemohl prosadit Adam Ševčík. Asi 10 minut před koncem se znojemští fanoušci i hráči chytali za hlavu znovu. Tomáš Okleštěk rozjel akci, Matúš Lacko přistrčil mít rozběhnutému Davidu Helískovi, který těsně minul pravou tyčku! A o chvíli později domácí Besta hasil nebezpečí, když zatáhl za ruku Davida Helíska a to těsně před pokutovým územím. Po právu dostal rovnou červenou kartu a naši hráči hráli přesilovku. Domácí se zatáhli a odolávali ustavičnému tlaku. Ten začal přímým kopem po zmiňovaném faulu Tomáš Okleštěk, ale technickou střelou na vzdálenější tyč minul branku. Domácí bránili ve všech lidech, ale výhru neubránili. V 90.minutě Kotyza ztratil u postranní čáry míč v souboji s Oklešťkem, jehož pěkný centr trefuje za brankovou čáru zcela volný Adam Ševčík! V nastavení zahrávali domácí ještě přímý kop, ale nic z něj nebylo. A tak se v souboji těchto dvou týmů stejně jako na podzim zrodila remíza, tentokrát 1:1.

Krátkou reportáž České televize se všemi nejdůležitějšími momenty z našeho duelu ze Žižkova sledujte zde - od 40.minuty.