Zápas v Holici nevyšel, přesto jsme vítězi FNL!!!

Zápas v Holici nevyšel, přesto jsme vítězi FNL!!! H o l i c e / Z n o j m o - Navzdory prohře na HFK Olomouc 0:2 jsme se stali kolo před koncem vítězi FNL! Především díky senzačnímu obratu FK Bohemians Praha nad Bohemians Praha 1905 z 0:2 na 3:2 během 5 minut! Znojmo už tak nemůže v závěrečném kole na čele tabulky nikdo předstihnout. Skvělá sezóna má tak tu nejlepší možnou tečku.

30.kolo, sobota 1.6.2013
1. HFK Olomouc - 1.SC Znojmo FK  2:0  (2:0)
Branky: 28.Kovář (pen.), 31.Korčián
ŽK: 35.Bednář, 81.Žondra – 27.Helísek, 62.Heinz, 69.Nepožitek
Rozhodčí: Trávníček – Kordula, Vysloužil
1. HFK Olomouc: Šrom – Šimko, Jovanović, Kopecký – Kovář, Hromek, Bednář – Korčián (89.Štěpánek), Nekuda (85.Pezzotti), Žondra, Chmelo (90.Holásek).
Trenér: Machala.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Helísek (85.Lukáš), Nepožitek, Lacko, Cihlář – Ševčík (69.Okleštěk), Heinz.
Trenér: Kalvoda.
Počet diváků: 252

Znojmo nastoupilo do utkání bez vykartovaného Radka Buchty, a tak se Jihomoravané vytasili hned se dvěma útočníky - Heinzem a Ševčíkem. Od úvodu se hrál poměrně svižný fotbal. Hosté se hnali za třemi body, které by jim zajistily jistotu prvního místa. Navést na správnou cestu mohl Znojmo už v šesté minutě Helísek, ale mezi tři tyče nezamířil. O chvíli později ho pak napodobil i domácí Nekuda. Holičtí i bez několika hráčů základní sestavy soupeře velmi zlobili. Důkazem toho byla dobrá možnost Korčiána v šestnácté minutě, ale ani on se mezi tři tyče netrefil. To Marek Heinz dokonce tyč trefil, po jeho akci skončil lob na břevnu olomoucké branky!

Klíčové okamžiky zápasu se začaly rýsovat ve 27. minutě, kdy Yonov stáhl v pokutovém území Chmela a nařízený pokutový kop pak ve vedení proměnil Michal Kovář. Skvělé chvíle domácích pak o tři minuty později završil David Korčíán, jehož našel přesný pas a hráč HFK už si dokázal s brankářem Hrubým poradit. Do konce první půle už se nic zajímavého nestalo a do kabin tak výrazněji spokojeněji odcházeli hráči domácího týmu.

Do druhé části nastoupilo Znojmo velmi energicky a dalších pětačtyřicet minut bylo velkým koncertem brankáře HFK Šroma. Jako první ovšem o sobě dali vědět Holičtí. Nekuda se ve vápně výborně uvolnil zasekávačkou, pak však poslal míč hodně mimo bránu. Pak už nastaly chvíle domácího brankáře. Jeho představení začalo vychytanou penaltou Yonova po faulu na Ševčíka a pak úspěšně pokračoval. O chvíli později musel likvidovat střelu Ševčíka a v 73. minutě bravurně zlikvidoval šanci střídajícího Oklešťka.

Tečku za utkáním poté udělali Hanáci. Pokus Žondry ovšem orazítkoval pouze břevno, i tak ale mohli být domácí spokojeni. Znojmo sice prohrálo, ale i ono se po konci utkání mohlo radovat. Bohemians 1905 totiž během pěti minut ztratilo v Příbrami vedení 2:0 nad Bohemians Praha. Střížkovští dokázali utkání dokonale otočit a připravili tak klokany o možnost získat první pozici. Vítězem FNL 2012/13 se tak stalo 1. SC Znojmo.

Leoš Kalvoda (1.SC Znojmo) - Před zápasem jsem věděl, že náš čeká velice těžký soupeř, protože když jsem si přečetl základní sestavu, byli tam hráči, kteří stabilně dříve nastupovali v základní sestavě. To se také plně potvrdilo. My jsme sice kontrolovali začátek první půle zhruba do patnácté minuty. Vrcholem bylo břevno nastřelené Markem Heinzem. Pak jsme ale mysleli, že se nemůže nic stát a zbytek půle jsme prospali a prohospodařili, a to se nám nevyplatilo. Fotbal to pak většinou vrací, že i když za každou cenu chcete, tak vám tam nic nespadne. Urazili jsme, jak se říká, fotbalového boha. Ale myslím si, že Holice vyhrála zaslouženě. Šla daleko více za vítězstvím, byla důraznější a obětavější.