Z jihu Čech se vracíme bez bodu, Táborsko rozhodlo v první půli

S e z i m o v o Ú s t í - Před čtrnácti dny jsme slavili na hřišti Vlašimi tři body, na Soukeníku proti Táborsku jsme ale na tuto výhru nenavázat nedokázali. Domácí posadil do sedla gól z 18. minuty, který ještě podpořili pojistkou Strnada. Svůj nadějný náskok a vedení už Jihočeši ve druhé půli uhájili, zdramatizovat už se nám tedy duel nepovedlo.

19.k. FNL, sobota 21.3.2015
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  2:0  (2:0)
Branky: 19. Šiml, 26. Strnad
ŽK: 62. Sladký, 70. Javorek – 57. Cihlář
Rozhodčí: Jan Machálek - Pavel Peřina, Marek Pilný
FC Silon Táborsko: Toma – Ciferský, Mráz, Tusjak, Sladký – Šiml, Nešický, Presl (85. Hovorka), Surynek (64. Kočí), Javorek – Strnad (73. Musiol).
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Cihlář, Dreksa, Helísek, Hříbek, Svozil, Nepožitek (38. Lapeš), Njire (74. Stáňa), Okleštěk (80. Levai), Pázler, Ledecký.
Počet diváků: 718

Úvod první půle se nesl ve vzájemném oťukávání. První jsme se odhodlali branku ohrozit my, ale Helískova střela mířila vedle brány. Taktický záměr hrát v obranném bloku a pečlivě bránit nám zhatila až standardní situace Táborska v 18. minutě, kdy se domácí prosadili z rohového kopu. Míč se ve vápně odrazil k naprosto volnému Ondřeji Šimlovi, který dával míč do prázdné brány.

Naklonit skóre do pozice vyrovnáno mohl o několik chvil později Helísek, ale penaltu si ve vápně nevykoledoval. Naopak Jihočeši v 25. minutě udeřili podruhé zásluhou kanonýra Miroslava Strnada.

Táborsko posadily dva góly na koně a svými výpady nám pořádně zatápěli. Žádný z nebezpečných útoků ale naštěstí třetím gólem neskončil. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0, když si ani střídající Lapeš v závěru nevymodlil pokutový kop.

Druhý poločas jsme začali náporem v podobě několika standardek, z žádné z nich se nám ale nepovedlo domácí branku ohrozit. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou bez nějakých větších šancí.

Pod nějaký velký tlak už se nám bohužel soupeře dostat nepovedlo. Měli jsme sice několik slibných situací, které však zkrachovaly na řešení finální fáze. Táborsko se dopředu netlačilo a kontrolovalo svůj slibný náskok, jenž také udrželo až do závěrečného hvizdu. Kočí navíc ještě v závěru utkání nastřelil tyč.