Výhra v Opavě - ano, naděje postupu - ne

Výhra v Opavě - ano, naděje postupu - ne O p a v a - V Opavě jsme sice zvítězili, i tak jsme už ale ztratili naději na postup do první ligy. V souběžně hraném utkání totiž Karviná zvítězila nad Pardubicemi 2:0. Je tak jasné, že v této sezóně skončíme na třetím místě. V Opavě jsme začali skvěle, kdy nás v druhé minutě poslal do vedení Bronislav Stáňa a dal tak rámec celému utkání. Vedení v různých formách jsme si totiž udržovali až do konce utkání.

29. kolo FNL, sobota 21.5.2016
Slezský fotbalový club Opava - 1.SC Znojmo FK  2:3  (0:1)
Branky: 3.Jurečka, 90+2.Mrázek – 2.Stáňa, 66. a 75.Žondra
ŽK: 43.Ledecký
Rozhodčí: Dresler – Pochylý, Boček
Slezský fotbalový club Opava: Květon – Simerský, Pospěch (c), Žídek (50.Dvorník), Grussmann (75.Schaffartzik), Jursa, Hrabina, Kuzmanovič, Přichystal (58.Mrázek), Jurečka, Mozol
1.SC Znojmo FK: Doleček – Bělíček, Mezlík (c), Šumbera, Žondra, Odehnal, Stáňa, Helísek, Nehyba (60.Weber), Ledecký (70.Šamánek), Njire (87.Svozil)
Počet diváků: 1226

Trenér Kučera dal v utkání šanci i hráčům, kteří neměli na jaře takové vytížení. Poprvé se tak v základní sestavě objevili záložník Roman Nehyba a krajní obránce Tomáš Bělíček. Vstup do utkání jsme měli parádní. V druhé minutě jsme se dostali do přečíslení dva na jednoho a Broňa Stáňa vyřešil situaci krásnou střelou o tyč. Opavští odpovídali na inkasovaný gól především střelami z větší a střední vzdálenosti, které se však nesetkaly s větším úspěchem.

V desáté minutě si připsal druhý gól v utkání Stáňa, ovšem tentokrát mu radost zhatilo ofsajdové postavení. Postupem času jsme se rozehráli ke kvalitním kombinacím. V 32. minutě měl velkou šanci novic v sestavě Roman Nehyba, poté co dostal zpětnou přihrávku do vápna. Jeho pokus šel však bohužel nad bránu. Opavští si velkou šanci nechali na závěr. Doleček boxoval ostrý centr, k odraženému míči se však dostal Hrabina. Ten dokázal prostřelit chumel těl před sebou, míč ale proletěl těsně vedle brány.

I druhé dějství nabídlo zajímavý fotbal a hned tři góly. První nadějnou možnost této části jsme registrovali v 56. minutě, kdy natáhl ke střele Njire, jeho projektil ale přece jen scházelo něco málo přesnosti. O deset minutě později už byl ale naprosto přesný Libor Žondra. Ledecký mu poslal pobídku v podobě nádherného centru a náš útočník se hlavou trefil do protipohybu brankáře.

Nadále jsme byli aktivní. V 72. minutě vlétl Šumbera do vápna a vypadalo to na penaltu, rozhodčí však nechal pokračovat hru dále. Takřka vzápětí se pak urodil gól na straně Opavy. Nutno říct, že také pěkný. Na hlavičku Václava Jurečky si sice Doleček sáhl, brance ale nezabránil. Vzápětí mohlo být srovnáno. Hrabina však svoji velkou šanci promrhal. A tak z naší strany přišla důrazná odpověď. Přesný Helískův pas proměnil ve svůj druhý gól Libor Žondra.

Opava sice ještě dokázala snížit, ovšem bylo to, jak se říká po dvanáctém. V druhé nastavené minutě málem protrhl síť svojí bombou Tomáš Mrázek.