Výhra v Opavě 1:0 bez vyloučeného Heinze!

O p a v a / Z n o j m o - Na půdě posledního jsme nakonec vyhráli 1:0, když branku dal asi 15 minut před koncem nejlepší střelec našeho klubu Radim Nepožitek. V tu dobu už jsme hráli čtvrthodinu bez vyloučeného Marka Heinze (po faulu). Vlasta Hrubý vychytal už 13.nulu z 23 zápasů! V tabulce jsme se dotáhli bodově na vedoucí Vršovické, ale zezadu se nebezpečně blíží Sokolov a Varnsdorf, který má ještě jeden zápas k dobru, ale hlavně v neděli přijede k nám do Znojma!! Přijďte všichni od 17:00 fandit!!

22.kolo, středa 24.4.2013
Slezský fotbalový club Opava - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:0)
Branka: 74.Nepožitek
ŽK: 12.Potočný, 29.Ficek, 35.Zapletal, 38.Kostelný - 61.Mudra, Nepožitek
ČK: 60.Heinz
Rozhodčí: Zelinka - Tacina, Marek
Slezský fotbalový club Opava: Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný – Partyš, Zapletal (80.Krčmařík), Sedláček, Ficek (87.Jukl) – Lokša, Prokeš.
Trenér: Kalvoda.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Hnaníček, Yonov, Mudra – Buchta – Helísek (89.Lukáš), Lacko, Nepožitek (85.Ševčík), Cihlář (79.Okleštěk) – Heinz.
Počet diváků: 1263

Znojmo chtělo v Opavě ukončit čekání na venkovní výhru, ovšem proti sobě mělo nepříjemného soupeře v podobě Opavy. Té výrazně teče do bot a každý zápas je pro Slezany nesmírně důležitý. Jihomoravané nastoupili v základní sestavě již s Lackem, kterému skončil karetní trest. Cihlář však také nastoupil od první minuty, nahradil totiž Oklešťka. Do utkání vstoupili aktivněji hosté, nicméně k ničemu důležitému se nedostali. Postupem času se hra vyrovnávala a sem tam přišly i záblesky šancí. Nejpovedeněji vypadala akce Ficka ze 44. minuty. Jeho střela z dvaceti metrů mířila k pravé tyči, Vlastimil Hrubý však dokázal střelu konečky prstů vytěsnit do bezpečí. Více toho hráči v první půli nestihli.

Druhý poločas začal svižně. Helísek se rozhodl pro velký úprk, ovšem těsně za velkým vápnem ho o míč připravil dobrým obranným zákrokem Kostelný. O tři minuty později kontrovali domácí akcí Partyše, který našel Metelku. Pozičně však zahrál výborně Hrubý a míč před opavským hráčem ukopl. Opava dal pokračovala ve vyrovnané hře s favoritem utkání, Partyš ovšem jen těsně svojí střelou pálil nad břevno. V 60. minutě přišel důležitý okamžik, vyloučen byl totiž po zákroku na Kostelného Heinz a Znojmo hrálo po zbytek utkání o desíti. V tu chvíli to s akciemi hostů nevypadalo příliš nadějně. Opava vycítila šanci a v 65. minutě trestuhodně přestřelil bránu z pěti metrů Zapletal.

Slezané mohli předchozí neproměněné šance velmi litovat. V 74. minutě se totiž Znojmo rozpomnělo na svoje rychlé přechody do útoku. Brejk zakončil Radim Nepožitek parádně, krásným lobem překonal vyběhnuvšího brankáře Květoně a poslal sedmou brankou v sezóně svůj tým do vedení. Opavu gól hodně zaskočil a do konce utkání už se do žádného většího tlaku nedostala. Naopak Lacko mohl V 84. minutě náskok Jihomoravanů zvýšit, ale pálil vysoko nad. Znojmo tedy i v oslabení veze z Opavy tři body a dotáhlo se na první Bohemians 1905, naopak Slezané stále zůstávají přikováni na poslední pozici.