FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Vítězství nad HFK Olomouc, trefila se i nová posila Václav Vašíček

Vítězství nad HFK Olomouc, trefila se i nová posila Václav Vašíček Z n o j m o - V třeskuté zimě odehráli naši fotbalisté vložený přípravný zápas proti HFK Olomouc. Do utkání jsme vstoupili i s novou posilou Václavem Vašíčkem, která se hned blýskal gólem. Nakonec jsme třetiligového soupeře porazili 2:0. Oba góly jsme zaznamenali v první půli, ještě před Vašíčkem se trefil Oleksiy Chereda.

příprava (Olomouc), čtvrtek 8.2.2018
1. HFK Olomouc - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:2)
Branky: 23. Chereda, 38. Vašíček
1.SC Znojmo FK: Veselý - Helísek, Mezlík, Malár (45. Avdić), Cihlář - Chereda (25. Urbančok), Lacko - Javůrek (65. Malár), Ambrozek (65. Hladík), Hladík (46. Pospíšil) - Vašíček (c) (46. Teplý)

Trenér Kalvoda postrádal pro utkání vícero hráčů. Kvůli zdravotní indispozici nemohli utkání proti Holici odehrát Štrombach, Šamánek, Moravec, Machuča. Mimo zápasové zatížení nadále zůstává Odehnal. Švarc s Koukalem vyrazili na utkání se starším dorostem. Kdo však do duelu mohl zasáhnout, byla čerstvá posila v podobě Václava Vašíčka. Soupeř pojal zápas poměrně prestižně a prezentoval se mnohdy tvrdší hrou. V úvodu utkání jsme se trochu hledali, nicméně posléze potvrdili roli papírového favorita. Javůrek našel ve 23. minutě v pokutovém území Oleksiye Cheredu, který i přes zranění napálil míč z vápna do sítě. O chvíli později už ale bohužel odkulhal na střídačku a musel být střídán.

Skórovat mohla i nová posila. Vašíček se v pokutovém území snažil obtočit kolem dvou bránících hráčů a málem se mu bodlem povedlo zakončit. Nadějné bylo i jeho zakončení hlavou z rohového kopu, které šlo těsně nad. Smutnit však nemusel. Ve 38. minutě vymyslel další gólovou asistenci a Václav Vašíček dokázal z bezprostřední blízkosti propasírovat míč do sítě.

Druhá půle už zdaleka tak zajímavou podívanou nenabídla. Blízko k tříbrankovému vedení měl Ambrozek, brankáře však z úhlu nepřekvapil. Veselý na druhé straně naopak za celý zápas v podstatě nemusel zasahovat, byť i soupeř měl nadějné možnosti. Ty však byly buď zblokovány, nebo mířily projektily vedle brány. Po výhře 2:0 jsme si tak připsali páté vítězství v řadě.