V nervózním utkání uspěla Karviná, Znojmo stále čtrnácté

V nervózním utkání uspěla Karviná, Znojmo stále čtrnácté Z n o j m o - Romantický večer pro fotbalové Znojmo? Rozhodně ne. Naši hráči zažili smutný sváteční den, s Karvinou totiž prohráli 1:0. Stále jsou tak ve svízelné situaci a boj o udržení druholigové příslušnosti bude ještě pořádně dramatický.

24.k.2.liga, neděle 1.5.2011
1.SC Znojmo FK - MFK Karviná  0:1  (0:1)
Branky: 15. Vrána.
ŽK: 38. Hříbek, 90+. Nepožitek - 13. Látal, 71. Mráz.
Rozhodčí: Pavel Býma - Pavel Peřina, Michal Urban.
1.SC Znojmo FK: Šustr - Hříbek, Trnovec, Yonov, Coufal (62. Lukáš) - Kazár, Lacko (86. Vašíček), Nepožitek, Hnaníček, Sukup (86. Zifčák) - Kováč.
MFK Karviná: Kafka - Knötig, Ciku (90. Presl), Pavlík, Slončík (85. Slončík), Látal (81. s Radzinevičius), Jursa, Motyčka, Vrána, Mráz, Milosavljev.
Počet diváků: 635

Prvomájová idylka se na hřišti bohužel pro domácí nekonala. Už úvod ukázal, že Znojmo lehkostí příliš neoplývá. Soupeř z Karviné obhlížel ze začátku svoji situaci, už brzy však vystrčil růžky. První varování domácí obraně vystavil Milosavljev, který už byl připraven v tutovce ohrozit brankáře Šustra, včas se k němu ovšem přiřítil Sukup a výborným obranným skluzem šanci znemožnil. V 15. minutě už ale žádná záchranná brzda nepřišla. Byl to opět Miloslavjev, který rozjel kombinační akci, na jejímž konci byl centr do vápna na úplně volného Pavla Vránu. Ten z bezprostřední blízkosti v pohodě hlavičkoval za záda Šustra - 0:1.

Znojmo se ani po vstřelené brance nijak výrazněji neprosazovalo. Naopak do několika zajímavých akcí se dostali hosté, a to především Látal, který ještě na podzim kopal právě za náš tým. Záchranou mohly být pro Jihomoravany standardní situace, jenže i ty nevycházely. Yonov sice v závěru poločasu dokázal překonat zeď, málo razantní pokus však brankáře Kafku nepřekvapil. Stejnou možnost měl na druhé straně i Milosavljev, ovšem vedlo se mu ještě hůře a branku přestřelil.

Druhá půle začala aktivitou Karviné, z které se Znojmo nemohlo vymanit. Více než fotbalové situace se však řešili výroky rozhodčího, kterému domácí hráči nemohli po zápase přijít na jméno. Jediným vzruchem v první části druhého dějství byl tak bohužel střet Coufala s jedním z karvinských hráčů. Oba dva se po rohovém kopu hostů střetli hlavami a výrazně hůře na tom byl znojemský hráč, který musel být odvezen na nosítkách a přímo sanitkou pak mířil do nemocnice. Podle posledních aktuálních informací byl Radek chviličku v bezvědomí a měl otřes mozku. Podle vyjádření lékařů zůstane ještě do zítřka na pozorování, ale měl by být zítra už úplně v pořádku.

Po této situaci ještě nějakou dobu udržovali hosté hru pod svoji kontrolou, v posledních dvaceti minutách se však o slovo začali hlásit i Znojemští. V útoku to však nebylo to pravé ořechové, už dostat se do šance bylo díky řadě nepřesností nesmírně těžké. V 69. minutě signalizovali naši hráči po standardce ruku ve vápně, rozhodčí však nechal hru pokračovat dále a neposoudil situaci jako penaltovou. Karviná jinak neměla moc problémů a ještě vyrážela k rychlým protiútokům, prosadit se však nedokázal ani zapomenutý Milosavljev, ani v 85. minutě Vrána, jenž mohl definitivně rozhodnout o výsledku.

Znojmo v závěru poslalo do hry ještě Zifčáka a Vašíčka, tedy maximální posílení útoku. Pár závarů se ve vápně Karviné odehrálo, asi největší šance přišla po standardce, kdy míč trefil před prázdnou bránou překvapeného Zifčáka. Odraz sice mířil do brány, ale jen pomalým obloučkem, s kterým si Kafka poradil. Na výsledku nezměnilo nic i nastavených pět minut. Znojmo tak po prohře zůstává stále čtrnácté, Kladnu totiž prohralo doma s Jihlavou.