V kombinované sestavě jsme těsně podlehli FC Takoradi

A n t o n í n ů v D ů l - Proti mezinárodnímu výběru pod hlavičkou ghanského týmu FC Takoradi nastoupil náš tým ve výrazně kombinované sestavě. Malá část A-týmu byla doplněna hráči na zkoušku a hráči juniorky. Nesehranost se také v utkání projevila. Soupeř, který již nějakou dobu hraje pohromadě zvítězil 4:3, když udeřil většinou vždy po zbytečných chybách.

Antonínův důl, středa 2.7.2014
1.SC Znojmo FK - FC Takoradi  3:4  (2:3)
Branky: 12. Reljić, 27. Yoni (vla.), 60. Ledecký - 11. Sarr, 17. a 86. Douglas, 30. Jurišič
ŽK:
1.SC Znojmo FK: Preković – Honz, Šilinger, Volčkov, Ziger, Zeba, Lukáš, Reljić, Kunc, Oura Didier, Comara. Do 2. poločasu zasáhli: Juran (GK), Yilmaz, Ledecký, Ali, Hrazdílek, Celik, Pokorný, Zezula, Tšemernak.
FC Takoradi: Cisse – Bouchantaf, Min-Yoo Yoon, Sarr, Yoni, Ji Man, Mavakala, Ju Kiho, Douglas, Jurišič, Stephane. Do 2. poločasu zasáhli: Rokos, Ampang.

FC Takoradi nastoupilo do utkání velmi aktivně a mělo v první půli více ze hry. Na našem týmu bylo znát, že hraje v kombinované sestavě, což se projevilo na rozehrávce a celkovém pojetí. Soupeř dokázal z chyb těžit a v 11. minutě se dostal do vedení po brance Sarra, který si naběhl na centr na zadní tyč a nemýlil se. Odpověď však byla blesková, Takoradi chybovalo v rozehrávce, čehož dokázal využít pohotovou střelou zpoza vápna Miloš Rejlić a předvedl ukázkového angličana.

Gólovým momentům ovšem nebyl konec. Už v 17. minutě totiž mezinárodní výběr opět vedl. Dokázal zužitkovat rychlého brejku a Douglas zakončoval v podstatě do prázdné brány. Co střela to povětšinou branka, ale platilo dále. Zebův krásný centr si totiž do vlastní brány srazil Yoni a bylo znovu srovnáno. Ani stav 2:2 ale netrval dlouho. Velkou díru ve znojemské obraně využil soupeř k dobré kolmici na naběhnutého Jurišiče, který si s výběhnuvším brankářem Perkovićem poradil.

Do druhé půle se naše sestava notně změnila a byla i o mnoho konsolidovanější. Projevilo se to i na rázu hry. Náš tým začínal nabírat na převaze a jen Yilmaz se dostal třikrát do dobrých šancí. Vždy však mířil mimo bránu. Práci měl ale i Juran, který vystřídal v bráně Perkoviće. Možností ale bylo více převážně na druhé straně. V 60. minutě už jednu z nich dokázal zakončit po pěkné kombinaci David Ledecký.

Vypadalo to, že by mohl tlak Znojma gradovat, ale nestalo se. Hra se vyrovnala a Takoradi opět začalo být nebezpečné. V 79. minutě likvidoval Juran nebezpečnou střelu a následně byla pískána malá domů. I s tímto svízelem si ale znojemská obrana dokázala poradit, když Douglas neprostřelil obranný val před sebou. Vše si ovšem Douglas vynahradil v 86. minutě, kdy se po rychlém brejku trefil z pravé strany přesně ke vzdálenější tyče a připsal si vítězný gól.